Pivonka Flex Crousse, kont. p11

Kód: 904
Neohodnotené
6,90 € / ks
Skladom

Pivonka 'FELIX CROUSSE' predstavuje rastlinu s nádhernými veľkými kvetmi tmavo ružovo-červenej farby, ktoré majú jemný striebristý nádych.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pivonka 'FELIX CROUSSE' predstavuje rastlinu s nádhernými veľkými kvetmi tmavo ružovo-červenej farby, ktoré majú jemný striebristý nádych. Jej lupene sú elegantne naskladané na seba, čo dodáva kvetu osobitý vzhľad. Dosahuje výšku 70-100 cm a kvitne od začiatku júna. Táto odroda je vhodná na rezanie i sušenie kvetov. Okrem toho je výrazne voňavá, čím pridáva do záhrady ďalší zmyselný prvok.

Pri výsadbe je dôležité mať na pamäti, že srdce rastliny by malo byť len mierne zakryté pôdou. Ak sú zasadené príliš hlboko, môže sa to negatívne prejaviť na kvitnutí. Pivónky sú nenáročné trvalky s dlhou životnosťou, ktoré preferujú slnečné miesta, tieň im nesvedčí. Najlepšie sa im darí v živnej, dobre odvodnenej pôde. Počas horúceho leta je vhodné ich pravidelne polievať, aby si udržali svoju vitalitu, a pre hojné kvitnutie ich treba každoročne prihnojiť postupne uvoľňujúcim hnojivom po vyrašení. Sú plne mrazuvzdorné až do teplôt okolo -34°C. Mladé rastliny môžete na zimu zakryť slamou alebo čečinou.

Dodatočné parametre

Kategória: Pivonka (Paeonia)
Hmotnosť: 0.5 kg
Botanický názov: Paeonia lactiflora ´Flex Crousse´
Kontajner: p11

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: