Balenie rastlín pre našich zákazníkov v záhradnom centre Dučplant

Ako balíme rastliny

Záhradníctvo Dučplant

V záhradnom centre Dučplant dbáme na kvalitu balenia našich rastlín. Kvalitné balenie je pre našu spoločnosť jeden z pilierov, na ktorom budujeme náš internetový obchod, nakoľko si uvedomujeme, že nie je možné mať prosperujúci internetový obchod s rastlinami bez správneho balenia. Pozrite sa s nami, ako balíme rastliny a získajte odpovede na otázky spojené s balením, prípadne odosielaním rastlín.

Otázky a odpovede

Ako zabezpečujeme, aby rastliny dorazili nepoškodené?

Každú rastlinku, ak je to potrebné, zabalíme samostatne do obalu z vlnitej lepenky. Takto zabalené rastliny ukladáme do kartónov a expedujeme. Vždy dbáme na kvalitné zabalenie rastlín.

Ako sa zabezpečujeme, že rastlina dostane dostatok vzduchu počas doručenia?

Menšie rastlinky sú zabalené v obale z vlnitej lepenky a v kartóne, kde je dostatok vzduchu pre bezpečnú prepravu. Väčšie rastliny sú zabalené v sieťovine, prípadne v sieťovinovom návleku, čo zabezpečí dostatok vzduchu počas prepravy.

Ako je rastlina chránená pred nárazmi a poškodením počas prepravy?

Procesu balenia venujeme mimoriadnú pozornosť. Spôsob balenia našich produktov si môžete pozrieť nižšie.

Ako zabraňujeme premočeniu krabice od rastlín?

Rastlinky sú pred expedíciou ideálne zavlažené vodou, preto každý kartón je vystlaný tenkou fóliou, ktorá bráni premočeniu obalu.

Je možné urýchliť doručenie rastlín?

Objednávky, ktoré sú zaplatené kartou, prípadne na dobierku, balíme a zasielame hneď, ako je to možné. Pri objednávke s platbou bankovým prevodom čakáme, kým je platba zrealizovaná, a to trvá nejaký čas. Až po zrealizovaní platby je objednávka posunutá na balenie (Zrealizovanie platby trvá zvyčajne v prípade platby bankovým prevodom trochu dlhšie, ako v prípade platby kartou).

Kedy neodosielame rastliny?

Rastlinky balíme a odosielame od pondelka do štvrtka. Rastlinky neodosielame v piatok, počas víkendov a v období sviatkov.

Materiál na balenie

Pre balenie využívame kartónové krabice, vlnité lepenky, zmršťovacie fólie, sieťoviny, prípadne sieťové návleky.

Ako balíme rastliny

Kartónové krabice

Používame kartónové krabice rôznych rozmerov, ktoré zodpovedajú veľkosti a počtu objednaných rastlín.
Ako balíme rastliny

Vlnitá lepenka

Vlnitú lepenku používame na zabalenie jednotlivých rastlín, ktoré sú takto chránené počas celej doby prepravy k zákazníkovi. Ďalším využitím vlnitej lepenky je zabalenie kríkov a stromov.
Ako balíme rastliny

Zmršťovacia fólia

Zmršťovaciu fóliu využívame na spevnenie balenia v spodnej časti, prípadne na spoločné zabalenie viacerých rastlín. 
Ako balíme rastliny

Sieťovina, sieťový návlek

Sieťovinu využívame na obalenie koruny objemnejších rastlín. Následne korunu chránime aj vlnitou lepenkou. Sieťové návleky rôznych priemerov využívame na zabalenie celej rastliny, čo jej zabezpečí ochranu pred poškodením počas cesty k zákazníkovi. Mimoriadne vhodné sú sieťové návleky na balenie ihličnatých rastlín.

Balenie menších rastlín

 

Pre každú rastlinku si prichystáme obal z vlnitej lepenky, zodpovedajúci jej rozmerom. Následne každú rastlinku samostatne zabalíme do obalu z vlnitej lepenky.Následne každú rastlinku samostatne zabalíme do obalu z vlnitej lepenky. Takto zabalené rastlinky ukladáme do kartónov rôznych rozmerov. Takto zabalené rastlinky ukladáme do kartónov rôznych rozmerov. Veľkosť použitého kartónu zodpovedá veľkosti a počtu balených rastlín.Veľkosť použitého kartónu zodpovedá veľkosti a počtu balených rastlín.

Balenie väčších rastlín (kríky, stromčeky...)

Na balenie väčších rastlín, kríkov a stromčekov používame vlnitú lepenku, ochrannú sieťovinu a sieťové návleky rôznych priemerov. V dolnej časti rastlinu chránime obalom z kartónu a zmršťovacou fóliou.