Vŕba Hakuro nishiki na kmienku 120-140 cm, kont. 4 l

Kód: 3088
Akcia
Neohodnotené
24 € / ks
Skladom

Nádherný okrasný strom, ktorý je populárny pre svoje farebné lístie a elegantný rast. Táto rastlina je obľúbenou voľbou pre záhrady, terasy a parky po celom svete.

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 

Vŕba japonská 'Hakuro Nishiki' je nádherný okrasný opadavý strom, ktorý je populárny pre svoje farebné lístie a elegantný rast. Táto rastlina je obľúbenou voľbou pre záhrady, terasy a parky po celom svete. Jedným z najvýraznejších rysov 'Hakuro Nishiki' sú jej listy. Listy sú malé, úzke a majú nádhernú farebnú paletu. Pri rašení sú nové listy svetlozelené s krémovými alebo bledorůžovými okrajmi, čo dáva rastline svieži vzhľad. Neskôr sa farby lístia menia, pričom zelená farba zostáva v strede a okrajové časti listov nadobúdajú stávajú bieloružové melírovanie. Tento kontrastný vzhľad dáva rastline celkový efekt dúhových farieb.

Starostlivosť o 'Hakuro Nishiki' je pomerne jednoduchá. Tento strom preferuje slnečné alebo polotienisté stanovisko. Je odolný voči mrazu, čo ho robí vhodným pre mnohé klimatické oblasti. Pokiaľ ide o zavlažovanie, je dôležité udržiavať pôdu rovnomerne vlhkú, najmä počas horúcich letných mesiacov. Je však dôležité zabrániť premočeniu pôdy, pretože to môže spôsobiť hnilobu koreňov. Striháme ich na jar po skončení mrazov a podľa intenzity rastu v lete (jún - august).

Dodatočné parametre

Kategória: Listnaté dreviny
Hmotnosť: 5 kg
Botanický názov: Salix integra ´HAKURO NISHIKI´
Výška pri dodaní: 120-140 cm
Výška kmienka: 80-90 cm
Kontajner: 4 l
Kód rastliny: 3088

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: