Vinič stolový rezistentný PALATINA, balený koreň

Kód: 2472
Neohodnotené
9,50 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…
Maďarská skorá rezistentná odroda bieleho viniča s jantárovo zlatožltými bobuľami muškátovej chuti (balený koreň, vosk, vrecko s obrázkom)
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: koniec augusta

Úroda: koniec augusta

Tvar plodu: strapec veľký rozvetvený, bobule stredne veľké

Farba plodu: jantárovo zlatožltá

Dužina: chrumkavá s muškátovou chuťou

Palatina (u nás predávaná ako Prim) je maďarská odroda vyšľachtená skrížením odrôd Seyve Willard 12375 x Kráľovná viníc. Strapec má veľký, rozvetvený, bobule stredne veľké, jantárovo zlatožlté. Dužina je chrumkavá s muškátovou chuťou. Dozrieva koncom augusta, je vhodná do všetkých oblastí a vyhľadávaná pre vysokú a pravidelnú plodnosť.

Výsadba: Sadenice stolového viniča vysádzame na jeseň alebo na jar do dobre pripravenej pôdy V prípade kontajnerovaných sadeníc je termín ľubovoľný. Balové rastliny vyberieme z vrecka, vytrepeme zeminu a namočíme cez noc do vody. Vysadíme tak, že je celá ponorená v zemi a iba štep je nad zemou. Po výsadbe zakryjeme nadzemnú časť rastliny navŕšenou kyprou zeminou a opakovane zalievame. Výhony na jar prerastú zo zeminy von, vtedy môžeme štep opatrne odhrnúť. Pri náraste výhonu na 5 – 10 cm vykonáme podlom. Ponecháme iba dva výhony a ostatné odstránime. Letorasty vyväzujeme ku kolu alebo k drôtom, aby boli stále vo vodorovnej polohe.

Ochrana: Univerzálny prostriedok na ochranu proti chorobám viniča je prípravok Kvadris, ktorý sa aplikuje po odkvitnutí podľa návodu. Vinič sa v ďalších rokoch prihnojuje Cereritom na začiatku sezóny a hnojivami s obsahom draselnej soli v priebehu sezóny.

Dodatočné parametre

Kategória: Vinič
Hmotnosť: 1 kg
Botanický názov: Vitis vinifera 'Palatina'
Kontajner: balený koreň
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: