Nemézia Sunsatia Little Banana, kont. 0,5 l

Kód: 1005
Vlastná produkcia
Neohodnotené
2,20 € / ks
Skladom

Pôvabná rastlina s nádhernými kvetmi, ktoré prinášajú radosť a krásu do každej záhrady.

Detailné informácie

Podrobný popis

Nemézia je pôvabná rastlina s nádhernými kvetmi, ktoré prinášajú radosť a krásu do každej záhrady. Nemezia sa pestuje v kvetináčoch, závesných kvetinových boxoch alebo na balkónoch, čo ju robí vhodnou pre malé aj veľké záhrady. Je to nenáročná rastlina, ktorá sa teší slnečnému svetlu a pravidelnému zavlažovaniu.

Vlastnosti rastliny

Nemézia Sunsatia Little Banana

Popis - letničky

Farba kvetu:

Žltá
Popis - letničky

Stanovisko:

Slnečné, polotieň
Popis - letničky

Doba kvitnutia:

V - X
Popis - letničky

Výška v dospelosti:

Do 30 cm
Popis - letničky

Pôda:

Substrát pre balkónové rastliny
Popis - letničky

Ako pestovať?

Charakteristika stanoviska: táto rastlina rastie najlepšie na mieste s dostatkom slnečného svetla alebo na polotieni, má rada miesto je teplo a kde je chránená pred vetrom. Je vhodná na výsadbu v skupinách alebo do kvetináčov. Požiadavky na pôdu: vyžaduje pôdu s vysokým obsahom živín a s neutrálnym pH. Zálievka: potrebuje pravidelnú zálievku, pričom substrát by mal byť stále mierne vlhký. Hnojenie: odporúča sa hnojiť 1 až 2 krát mesačne tekutým hnojivom určeným pre balkónové kvety. Vzdialenosť pri výsadbe: ideálna vzdialenosť medzi rastlinami by mala byť približne 20 cm. Rastový charakter: tento druh rastlín má kompaktný a poloprevisnutý rast. Rez: je odporúčané po prvom kvitnutí zastrihnúť rastlinu, čo podporí ďalšie kvitnutie. Prezimovanie: táto rastlina nie je odolná voči mrazu a je pestovaná ako jednoročná.

Slovenský pestovateľ

Popis - letničky

Vitajte v našom záhradnom centre Dučplant, kde sa už od roku 2000 venujeme s láskou a vášňou pestovaniu nádherných letničiek a balkónových kvetov. Každá letnička, ktorú ponúkame, je výsledkom našej dlhoročnej odbornosti a oddanosti kvalite. Sme hrdí na našu slovenskú tradíciu a dedičstvo, ktoré prekvitá vo všetkých našich kvetoch. Pridajte kúzlo do vášho domova alebo záhrady s našimi farebnými letničkami, ktoré Vám každý deň prinesú radosť a pridajú kúzlo do vášho domova alebo záhrady.

Dodatočné parametre

Kategória: Nemézia (Nemesia)
Hmotnosť: 0.4 kg
Botanický názov: Nemesia ´Little Banana´
Kontajner: 0,5 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: