Muškát medzidruhový Pelargónia Patio Pink Eye, kont. 0,7 l

Kód: 1296
Vlastná produkcia
Neohodnotené
2,20 € / ks
Skladom

Má nádherný ružový kvet a kompaktný až stredný rast. Podskupina Patio rastie trochu kontrolovanejšie, a preto je vhodná aj do menších kvetináčov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pelargónia Patio Pink Eye je hybridný kríženec medzi vzpriamenou a previslou pelargóniou, ktorý produkuje nádherné ružové kvety s tmavoružovým okom. Tieto hybridné pelargónie sú mimoriadne atraktívne kvôli svojmu vzpriamenému rastu, rozkonáreniu a veľmi hojným kvitnutím. Okrem pestovania v kvetináčoch sa dajú vysadiť aj do záhonov. Tolerujú priame slnečné svetlo a vyžadujú len minimálne množstvo zálievky.

Vlastnosti rastliny

Pelargónia Patio Pink Eye

Popis - letničky

Farba kvetu:

Ružová s tmavoružovým okom
Popis - letničky

Stanovisko:

Slnečné
Popis - letničky

Doba kvitnutia:

V - X
Popis - letničky

Pôda:

Substrát pre balkónové rastliny
Popis - letničky

Ako pestovať?

Na dosiahnutie hojného kvitnutia počas celého leta pestujeme pelargónie na slnečnom stanovišti. Pre výsadbu pelargónií používame substrát určený pre balkónové rastliny. Pri pestovaní muškátov sa odporúča pravidelné, ale nie príliš časté zavlažovanie a minimálne raz za týždeň hnojenie hnojivom určeným pre balkónové rastliny. Muškáty sú citlivé na premočenie substrátu, preto ich polievame až vtedy, keď sa substrát vysuší. Je dôležité odstraňovať odkvitnuté kvety. Po zhone odporúčame prezimovať pelargónie a muškáty v chladnej miestnosti.

Slovenský pestovateľ

Popis - letničky

Vitajte v našom záhradnom centre Dučplant, kde sa už od roku 2000 venujeme s láskou a vášňou pestovaniu nádherných letničiek a balkónových kvetov. Každá letnička, ktorú ponúkame, je výsledkom našej dlhoročnej odbornosti a oddanosti kvalite. Sme hrdí na našu slovenskú tradíciu a dedičstvo, ktoré prekvitá vo všetkých našich kvetoch. Pridajte kúzlo do vášho domova alebo záhrady s našimi farebnými letničkami, ktoré Vám každý deň prinesú radosť a pridajú kúzlo do vášho domova alebo záhrady.

Dodatočné parametre

Kategória: Muškát medzidruhový (Pelargonium Interspecific)
Hmotnosť: 0.7 kg
Botanický názov: Pelargonium Interspecific ´Patio Pink Eye´
Kontajner: 0,7 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: