Jabloň stĺpovitá Mcintosh Wijcik, podp. M7, voľnok.

Kód: 794
Neohodnotené
14,90 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…
Stará zimná odroda jabloní pôvodom z Kanady, vyznačuje sa vysokou plodnosťou
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: november - február

Úroda: prelom septembra a októbra

Tvar plodu: stredne veľký plocho guľovitý

Farba plodu: zelenožltá s červeným krytím

Dužina: šťavnatá, veľmi dobrá

Použitie: priamy konzum

Jesenná stĺpovitá jabloň Mc Intosh je pôvodom z Kanady, rastie do výšky 3,5 m, netvorí širokú korunu. Je vhodná na pestovanie do malých záhradiek. Opeľuje sa od ostatných odrôd balerín. Na jar kvitne bielymi kvetmi, na prelome septembra a októbra zbierame zelenožlté plody s červeným krytím. Konzumné sú od novembra do februára.

Výsadba: Najvhodnejší termín výsadby jabloní je jesenné obdobie, možno vysádzať aj na jar. Pri jarnej výsadbe ale stromčeky prichádzajú o zimnú vlahu, preto musíme dbať na častejšiu zálievku stromov. Kontajnerované stromy môžeme sadiť počas celého roka. Pri vlastnej výsadbe postupujeme tak, že vykopeme jamu dostatočne širokú, aby sa do nej zmestili korene a tak hlbokú, aby miesto očkovania odrody bolo po vysadení nad zemou. Korene zasypte jemnou zeminou a zalejte dostatkom vody. Okolo stromu urobte zalievaciu misku, aby voda neodtiekla preč, kmeň obaľte vhodnou chráničkou proti okusu a stromček pripevnite ku kolu, aby sa nevyvrátil vetrom. V nasledujúcom roku je nutné stromy prihnojiť dusíkatými hnojivami pri rašení, po odkvete a po júnovom prepade plodov. Používa sa napr. Cererit.

Ochrana: U jabĺk používame proti škodcom postrek proti kvetovke jabloňovej a to prípravkami Mospilan a Calipso na začiatku kvetu. Začiatkom júla sa vykonáva ochrana proti obaľovaču jablčnému prípravkom Reldan, Karate alebo Zeon. Proti voškám ochrana v prípade náletu po celý rok prípravkami Mospilan alebo Pirimor. Proti chorobám jadrovín používame pred a po odkvitnutí prípravky na báze Mancozebu (Delan alebo Dithane) plus systémové prípravky a to Discus, Zato alebo Flin plus. Tieto prípravky používame v dobe vyššej vlhkosti (jún, júl).

Dodatočné parametre

Kategória: Jabloň
Hmotnosť: 2 kg
Kontajner: voľnokorenný
Podpník: M7
Botanický názov: Malus domestica ´Mcintosh Wijcik´
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: