Hruška ázijská EARLY SHU, podp. Kaukazská hruška, voľnok.

Kód: 640
Neohodnotené
12,50 € / ks
Skladom

Ázijská hruška s bujným rastom a obrovskými, lahodnými plodmi.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Konzumná zrelosť:  do konca októbra

Zber: koniec augusta

Tvar plodu: veľké ako obrátená hruška, až 260 g

Farba plodu: svetlo zelená, z oslnenej strany so slabým rumencom

Dužina: chutná, šťavnatá


Hruška Early Shu z Ázie má rozložité koruny, vstupuje do plodnosti krátko po výsadbe. Zber plodov nastáva koncom augusta a sú skladovateľné až do konca októbra. Táto odroda je však citlivá na hrdzu hruškovú.

Ako vysádzať hrušky?

Výsadba: Na výsadbu prostokorenných hrušiek je najvhodnejšie jesenné obdobie, ale môžete ich zasadiť aj na jar. Pri jarnej výsadbe však stromy nemajú prístup k zimnej vlahe, a preto je dôležité ich častejšie polievať. Kontajnerované stromy môžete zasadiť počas celého roka. Ak sa rozhodnete pre vlastnú výsadbu, postupujte tak, že vykopete dostatočne širokú jamu na umiestnenie koreňov a dostatočne hlbokú na to, aby miesto očkovania bolo nad zemou po výsadbe. Zasypte korene jemnou zeminou a dostatočne zalejte vodou. Okolo stromu vytvorte zalievaciu misku, aby voda neodtekala preč. Kmeň stromu ochráňte pred okusom vhodným ochranným materiálom a upevnite ho ku kolíku, aby sa nestal obeťou vetra. Po výsadbe je dôležité stromčeky zastrihnúť tak, aby ste odstránili nadbytočné výhony a zakrátili ponechané výhony o tretinu, aby stredný výhon prevyšoval postranné výhony. V nasledujúcom roku je potrebné stromy prihnojiť dusíkatými hnojivami v čase rašenia, po odkvete a po júnovom prepade plodov, aby sa zlepšil ich zdravotný stav a podporil rýchlejší rast. Pre toto hnojenie môžete použiť napríklad Cererit.

Ako chrániť hrušky?

Ochrana: Ak chceme chrániť jadroviny pred škodcami a chorobami, musíme pravidelne vykonávať určité opatrenia. Na začiatku kvitnutia by sme mali aplikovať postrek proti kvetovke jabloňovej, využitím prípravkov Mospilan a Calipso. Na začiatku júla je potrebné vykonať ochranu pred Obaľovačom jablčným, a to prípravkami Reldan, Karate alebo Zeon. Proti napadnutiu voškami, môžeme použiť prípravky Mospilan alebo Pirimor podľa návodu. Na ochranu pred chorobami jadrovín sa odporúča pred a po odkvitnutí použiť prípravky na báze Mancozebu (Delan alebo Dithane) plus systémové prípravky, ako sú Discus, Zato alebo Flin plus. Tieto prípravky je vhodné používať v období vyššej vlhkosti, napríklad v júni alebo júli.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Hruška
Hmotnosť: 2 kg
Kontajner: Voľnokorenný
Podpník: Kaukazská hruška
Botanický názov: Pyrus pyrifolia ´Early Shu´

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: