Helichrysum Silver Ball - Slamiha, kont. 0,5 l

Kód: 702
Vlastná produkcia
Neohodnotené
2,20 € / ks
Skladom

Patri medzi rastliny, ktoré vynikajú svojou štruktúrou a textúrou listov namiesto kvetov. Jeho strieborno sfarbené listy sú jeho hlavnou ozdobou. Rastie vzpriamene a veľmi kompaktne, do plošne guľovitého tvaru.

Detailné informácie

Podrobný popis

Helichrysum patri medzi rastliny, ktoré vynikajú svojou štruktúrou a textúrou listov namiesto kvetov. Jeho strieborno sfarbené listy sú jeho hlavnou ozdobou. Rastie vzpriamene a veľmi kompaktne, do plošne guľovitého tvaru.

Vlastnosti rastliny

Helichrysum petiolare Silver Compact

Popis - letničky

Farba listu:

Strieborné sfarbenie
Popis - letničky

Stanovisko:

Slnečné, polotieň
Popis - letničky

Výška v dospelosti:

30 cm
Popis - letničky

Pôda:

Úrodná, dobre priepustná a mierne vlhká.
Popis - letničky

Ako pestovať?

Je ideálny na výsadbu medzi muškáty a ďalšie druhy kvetov na balkóne. Tento druh preferuje slnečné až polotienisté miesta a nie je náročný na zalievanie. Ideálna pôda pre tieto rastliny by mala byť pomerne úrodná, dobre priepustná a mierne vlhká. Optimum pH pôdy je neutrálne alebo mierne kyslé. Pri výsadbe zrealizujeme základné vyhnojenie substrátu, a to pomaly rozpustnými hnojivami a v období vegetácie prihnojujeme 1 - 2x týždenne hnojivom pre balkónové rastliny.

Slovenský pestovateľ

Popis - letničky

Vitajte v našom záhradnom centre Dučplant, kde sa už od roku 2000 venujeme s láskou a vášňou pestovaniu nádherných letničiek a balkónových kvetov. Každá letnička, ktorú ponúkame, je výsledkom našej dlhoročnej odbornosti a oddanosti kvalite. Sme hrdí na našu slovenskú tradíciu a dedičstvo, ktoré prekvitá vo všetkých našich kvetoch. Pridajte kúzlo do vášho domova alebo záhrady s našimi farebnými letničkami, ktoré Vám každý deň prinesú radosť a pridajú kúzlo do vášho domova alebo záhrady.

Dodatočné parametre

Kategória: Slamiha (Helichrysum)
Hmotnosť: 0.4 kg
Botanický názov: helichryzum
Kontajner: 0,5 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: