Egreš stromkový biely Mucurines, voľnokorenný

Kód: 41
Neohodnotené
8,90 € / ks
Skladom
Egreš vhodný na priamy konzum aj konzerváciu, vysoko odolný proti americkej múčnatke
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: druhá polovica júla

Úroda: druhá polovica júla

Tvar plodu: stredne veľký

Farba plodu: žltozelená

Dužina: lahodné chuti, sladkokyslá

Odroda egrešov nenáročná na pestovanie. Plody zbierame v druhej polovici júla, sú stredne veľké, žltozelené s lahodnou sladkokyslou chuťou. Rast je stredný a vytvára stredne hustú korunu. Vyniká vysokou a skorou plodnosťou. Vysoká odolnosť proti napadnutiu americkou múčnatkou.

Výsadba stromkového egrešu: Sadenice egrešov vysádzame na jeseň alebo na jar do dobre pripravenej pôdy. V prípade vysádzania kontajnerovaných sadeníc je termín ľubovoľný. Vždy je potrebné zaistiť dostatok vlahy. Balové rastliny vyberieme z vrecka, vytrepeme zeminu a sadenicu namočíme cez noc do vody. Vzdialenosť rastlín pokiaľ sú vo forme kríka sadíme 1,5 m od seba, pokiaľ sa jedná o pestovanie na kmienku vysádzame rastliny s oporou vo vzdialenosti 1 - 1,2 m. Po výsadbe je nutné zastrihnúť výhony na 2 - 3 očká, v ďalších rokoch odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otvorený tvar kríku alebo koruny.

Ochrana proti chorobám: Múčnatka egrešová - používajú sa sírnaté prípravky alebo prípravok Discus v čase tvorby plôdika. Rastliny je dôležité v ďalších rokoch po výsadbe prihnojovať plným hnojivom na začiatku vegetácie (Cererit).

Dodatočné parametre

Kategória: Egreš
Hmotnosť: 1 kg
Botanický názov: Grossularia uva-crispa ´Mucurines´
Výška kmienka: cca 60 cm
Kontajner: voľnokorenný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: