Egreš stromčekový Niesluchowski, voľnok.

Kód: 809
Neohodnotené
8,90 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Skorá odroda egrešov s veľmi veľkými červenými plodmi.

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: začiatok júla

Úroda: začiatok júla

Tvar plodu: veľké až veľmi veľké oválne

Farba plodu: tmavočervená, lesklá

Dužina: šťavnatá, sladkokyslá, aromatická, veľmi chutná

Použitie: priamy konzum, konzervácia

Odroda egrešu pôvodom z Ukrajiny. Ide o skorú odrodu egrešov, rast je bujný, tvorí rozložitú korunu. Plodnosť je skorá, vysoká a pravidelná, patrí medzi najskoršie odrody. Plody sú veľké až veľmi veľké, atraktívne, chutné. Odroda je vysoko odolná mrazu aj múčnatke americkej.

Výsadba stromkového egrešu: Sadenice egrešov vysádzame na jeseň alebo na jar do dobre pripravenej pôdy. V prípade vysádzania kontajnerovaných sadeníc je termín ľubovoľný. Vždy je potrebné zaistiť dostatok vlahy. Balové rastliny vyberieme z vrecka, vytrepeme zeminu a sadenicu namočíme cez noc do vody. Vzdialenosť rastlín pokiaľ sú vo forme kríka sadíme 1,5 m od seba, pokiaľ sa jedná o pestovanie na kmienku vysádzame rastliny s oporou vo vzdialenosti 1 - 1,2 m. Po výsadbe je nutné zastrihnúť výhony na 2 - 3 očká, v ďalších rokoch odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otvorený tvar kríku alebo koruny.

Ochrana proti chorobám: Múčnatka egrešová - používajú sa sírnaté prípravky alebo prípravok Discus v čase tvorby plôdika. Rastliny je dôležité v ďalších rokoch po výsadbe prihnojovať plným hnojivom na začiatku vegetácie (Cererit).

Dodatočné parametre

Kategória: Egreš
Hmotnosť: 1 kg
Botanický názov: Grossularia uva-crispa ´Niesluchowski´
Výška kmienka: cca 60 cm
Kontajner: voľnokorenný
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: