Egreš stromčekový KAPTIVATOR, voľnok.

Kód: 632
Neohodnotené
8,90 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Stredne skorá odroda egrešov s červenými stredne veľkými a sladkými plodmi. Táto odroda je pestovateľsky nenáročná.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

 

Konzumná zrelosť: polovica júla

Úroda: polovica júla

Tvar plodu: stredne veľký, elipsovitý

Farba plodu: červená

Dužina: pevná, sladkokyslá až sladká so sviežou chuťou

Použitie: priama konzumácia, zaváranie

Rast: stredne bujný

Egreš stromčekový KAPTIVATOR je stredne skorá odroda červeného egrešu, ktorá má stredne veľké plody elipsovitého tvaru. Ich šupka je červená a stredne hrubá, pevná na dotyk. Dužina je tiež pevná a má sladkokyslú až sladkú chuť s výraznou sviežosťou. Táto odroda egrešu je veľmi hojná a pravidelne plodí. Na pestovanie odporúčame ľahšie, humózne a vlhké pôdy, pretože Captivátoru sa na takýchto pôdach darí najlepšie. Táto odroda je pestovateľsky nenáročná a môže byť skvelou voľbou pre pestovateľov, ktorí si chcú vypestovať vynikajúce červené egreše.

Ako vysádzať egreše?

Výsadba egrešov : Sadenice egrešu sa zvyčajne vysádzajú na jeseň alebo na jar do dobre pripravenej pôdy. V prípade, že používate kontajnerované sadenice, môžete ich vysadiť kedykoľvek. Vždy však treba zaistiť dostatočné zavlažovanie. Balové rastliny by mali byť vybrané z vrecka, zeminu z nich vytrepeme a sadenicu namočíme cez noc do vody. Pri výsadbe je vzdialenosť medzi rastlinami 1,5m, pokiaľ sa jedná o pestovanie na kmienku vysádzame rastliny s oporou vo vzdialenosti 1 - 1,2 m. Po výsadbe je nutné zastrihnúť výhony na 2 až 3 očká. V ďalších rokoch odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otvorený tvar kríka alebo koruny.

Ako chrániť egreše?

Ochrana egrešov : Ak sa vaše egreše stali obeťou múčnatky, je potrebné použiť vhodné ochranné opatrenia. Sírnaté prípravky alebo prípravok Discus sa môžu aplikovať v čase tvorby plôdika, aby sa zabránilo šíreniu ochorenia. Okrem toho je dôležité prihnojovať rastliny v ďalších rokoch po výsadbe plným hnojivom na začiatku vegetácie (Cererit).

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Egreš
Hmotnosť: 1 kg
Botanický názov: Ribes uva-crispa ´Kaptivator´
Výška kmienka: cca 60 cm
Kontajner: Voľnokorenný
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: