Egreš stromčekový HINNONMAKI GRON, kmienik 60 cm, voľnok.

Kód: 634
Neohodnotené
8,90 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Švédska, skorá odroda bujne rastúceho egrešu,ktorý sa vyznačuje chutnými sladko navinulými plodmi. Pestovateľsky nenáročná.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

 

Konzumná zrelosť: začiatok júla

Úroda: začiatok júla

Tvar plodu: stredne veľký, elipsovitý

Farba plodu: jasne zelená až zelenožltá

Dužina: sladkokyslá až sladko navinulá

Použitie: priama konzumácia, zaváranie

Rast: bujný, silný a vytvára husté koruny

Skorá odroda  bieleho egrešu Hinnonmäki grön vyšľachteného vo Švédsku. Plody  majú stredne veľký, elipsový tvar. Šupka je tenká a má jasnú zeleno-žltú farbu. Dužina je sladkokyslá až sladko-navinulá. Plodnosť je vysoká a pravidelná. Táto odroda je ideálna na pestovanie na ľahkých, humóznych a vlhkých pôdach. Egreše sú navyše vysoko odolné proti napadnutiu americkou múčnatkou. Pestovateľsky nenáročná.

Ako vysádzať egreše?

Výsadba egrešov : Sadenice egrešu sa zvyčajne vysádzajú na jeseň alebo na jar do dobre pripravenej pôdy. V prípade, že používate kontajnerované sadenice, môžete ich vysadiť kedykoľvek. Vždy však treba zaistiť dostatočné zavlažovanie. Balové rastliny by mali byť vybrané z vrecka, zeminu z nich vytrepeme a sadenicu namočíme cez noc do vody. Pri výsadbe je vzdialenosť medzi rastlinami 1,5m, pokiaľ sa jedná o pestovanie na kmienku vysádzame rastliny s oporou vo vzdialenosti 1 - 1,2 m. Po výsadbe je nutné zastrihnúť výhony na 2 až 3 očká. V ďalších rokoch odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otvorený tvar kríka alebo koruny.

Ako chrániť egreše?

Ochrana egrešov : Ak sa vaše egreše stali obeťou múčnatky, je potrebné použiť vhodné ochranné opatrenia. Sírnaté prípravky alebo prípravok Discus sa môžu aplikovať v čase tvorby plôdika, aby sa zabránilo šíreniu ochorenia. Okrem toho je dôležité prihnojovať rastliny v ďalších rokoch po výsadbe plným hnojivom na začiatku vegetácie (Cererit).

 

Dodatočné parametre

Kategória: Egreš
Hmotnosť: 1 kg
Botanický názov: Ribes uva-crispa ´Hinnonmaki Gron´
Výška kmienka: cca 60 cm
Kontajner: Voľnokorenný
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: