Čučoriedka kanadská CHANDLER 50-70 cm, kont. 1 l

Kód: 2169
Neohodnotené
7,50 € / ks
Skladom

Stredne až neskoro dozrievajúca veľkoplodá odroda. Je nenáročná na pestovanie a odolná voči mrazu aj suchu. Obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálnych látok, priaznivo ovplyvňujúcich ľudský organizmus. 

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 
 

Konzumná zrelosť: august, september

Zber: od polovice augusta do polovice septembra

Tvar plodu: veľké guľovité 2 - 3 cm

Farba plodu: svetlomodrá

Dužina: aromatický s vynikajúcou chuťou a vôňou

Čučoriedka Chandler je odrôda amerických čučoriedok, ktorá dozrieva stredne až neskoro. Je nenáročná na pestovanie a odolná voči mrazu aj suchu. Čučoriedka Chandler môže plodiť aj bez opeľovača, no ak ju vysadíme vedľa odrody Coville, zvýšime výnosy. Čučoriedka Chandler je rozložitá, pravidelne rozvetvená a dorastá do výšky 120 - 150 cm. Najlepšie miesto na výsadbu je slnečné stanovište s kyslou humóznou pôdou. Kvitne v máji a júni a jej plody dozrievajú od polovice augusta. Plody sú svetlomodré, guľovité a veľmi veľké, dosahujú 2 - 3 cm v priemere. Z jednej rastliny môžeme získať 5 - 6 kg ovocia, ktoré obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálnych látok, priaznivo ovplyvňujúcich ľudský organizmus. Najlepšie sa čerstvá čučoriedka Chandler, no môže sa použiť aj na varenie džemov a marmelád. Chuťovo je táto odroda považovaná za jednu z najlepších.

Ako vysádzať čučoriedky?

Výsadba čučoriedky : Ponúkame kontajnerované rastliny, ktoré možno vysádzať takmer kedykoľvek, ak je záhon správne pripravený. Pre stanovište čučoriedok preferujeme slnečné miesta, pretože plody sú vtedy chutnejšie. Čučoriedky vyžadujú vlhkejšie stanovište. Americké čučoriedky potrebujú pôdu s vyššou kyslosťou. Na výsadbu čučoriedok sa zvyčajne používa rašelina, ktorá má ideálnu kyslosť, ale chýbajú jej živiny. Preto je lepšie použiť substráty špeciálne určené pre výsadbu čučoriedok. Na výsadbu čučoriedok vykopeme jamu širokú cca 80 cm a jednotlivé sadenice od seba dávame cca 1 m, hĺbka tohto výkopu by mala byť cca 40 cm. Do tejto pripravenej jamy vsypeme substrát určený pre čučoriedky a doň vysadíme sadenice. Ak sú rastliny v kontajneri veľmi prekorenené, je nutné koreňový bal narušiť, aby sa korene dobre rozrástali. Rastliny prihnojujeme hnojivami určenými priamo pre čučoriedky, alebo pre kyslomilné rastliny.

Dodatočné parametre

Kategória: Čučoriedka
Hmotnosť: 0.5 kg
Botanický názov: Vaccinium corymbosum ´Chandler´
Výška pri dodaní: 50-70 cm
Kontajner: 0,7 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: