Čučoriedka kanadská BLUECROP 50-70 cm, kont. 1 l

Kód: 2160
Neohodnotené
7,50 € / ks
Skladom

Americká čučoriedka Bluecrop je stredne skorá odroda, ktorá je odolná voči mrazu aj suchu a nenáročná na pestovanie. Má plody bohaté na vitamíny a minerálne látky prospešné pre zdravie.

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 
 

Konzumná zrelosť: júl, august

Zber: od polovice júla

Tvar plodu: guľovitý, veľký

Farba plodu: svetlomodrá

Dužina: pevná s vynikajúcou chuťou a vôňou

Stredne skorá americká čučoriedka Bluecrop je odolná voči mrazu aj suchu a nenáročná na pestovanie. Aj bez opeľovača prináša plody, ale ak ju vysadíme blízko odrody Darrow, dosiahneme vyššie výnosy. Jej silno rozvetvený krík dorastá do výšky 160 cm. Pre pestovanie je potrebné vybrať slnečné stanovište s kyslou humóznou pôdou. Kvety sa objavujú v máji a plody dozrievajú od polovice júla. Bluecrop čučoriedky nepraskajú ani neopadávajú po dozretí, sú veľké, svetlomodré a majú pevnú dužinu, ktorá umožňuje aj ich dlhšie uchovanie. Z jedného kríka môžeme získať 8-10 kg ovocia, ktoré sú bohaté na vitamíny a minerálne látky prospešné pre zdravie. Okrem toho, že sú chutné aj ako čerstvé ovocie, môžu sa použiť aj na prípravu džemov a marmelád.

Ako vysádzať čučoriedky?

Výsadba čučoriedky : Ponúkame kontajnerované rastliny, ktoré možno vysádzať takmer kedykoľvek, ak je záhon správne pripravený. Pre stanovište čučoriedok preferujeme slnečné miesta, pretože plody sú vtedy chutnejšie. Čučoriedky vyžadujú vlhkejšie stanovište. Americké čučoriedky potrebujú pôdu s vyššou kyslosťou. Na výsadbu čučoriedok sa zvyčajne používa rašelina, ktorá má ideálnu kyslosť, ale chýbajú jej živiny. Preto je lepšie použiť substráty špeciálne určené pre výsadbu čučoriedok. Na výsadbu čučoriedok vykopeme jamu širokú cca 80 cm a jednotlivé sadenice od seba dávame cca 1 m, hĺbka tohto výkopu by mala byť cca 40 cm. Do tejto pripravenej jamy vsypeme substrát určený pre čučoriedky a doň vysadíme sadenice. Ak sú rastliny v kontajneri veľmi prekorenené, je nutné koreňový bal narušiť, aby sa korene dobre rozrástali. Rastliny prihnojujeme hnojivami určenými priamo pre čučoriedky, alebo pre kyslomilné rastliny.

Dodatočné parametre

Kategória: Čučoriedka
Hmotnosť: 0.5 kg
Botanický názov: Vaccinium corymbosum ´Bluecrop´
Výška pri dodaní: 50-70 cm
Kontajner: 0,7 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: