Čučoriedka kanadská DARROW 50-70 cm, kont. 1 l

Kód: 2163
Neohodnotené
7,50 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Neskorá odroda. Plody má chutné a obsahujú aj veľké množstvo vitamínov a minerálnych látok, ktoré prospešne pôsobia na ľudský organizmus. Chuťou najviac pripomínajúci lesné čučoriedky. Vhodná aj na pestovanie vo vyšších polohách.

Detailné informácie

Podrobný popis

Výhody v bodoch

Rýchla expedícia

Produkty skladom expedujeme do 2-3 dní.
Výhody v bodoch

Kvalitné balenie

Prikladáme veľkú dôležitosť kvalitnému baleniu rastlín.
Výhody v bodoch

Na trhu už od roku 2000

Sme pre Vás tou spoľahlivou oázou v záhradkárskom svete.
 
 

Konzumná zrelosť: od konca júla

Úroda: od konca júla

Tvar plodu: stredne veľký guľovitý

Farba plodu: fialovomodrá

Dužina: vynikajúcou chuťou a vôňou

Rast: bujný, tvoria rozložitejšie kríky, ktoré dorastajú do výšky až  2m

Čučoriedka Darrow je americká neskorá odroda čučoriedok, ktorá veľmi rýchlo dozrieva. Plody sú stredne veľké, guľovité, fialovomodré, s výbornou chuťou a vôňou a sú vhodné na zber od konca júla. Odroda je charakteristická vysokou a pravidelnou plodnosťou a je vhodná aj na pestovanie vo vyšších polohách. Rast kríka je silný, tvorí veľké, až dvojmetrové rozložité kríky. Okrem toho, že plody sú chutné, obsahujú aj veľké množstvo vitamínov a minerálnych látok, ktoré prospešne pôsobia na ľudský organizmus.

Ako vysádzať čučoriedky?

Výsadba čučoriedky : Ponúkame kontajnerované rastliny, ktoré možno vysádzať takmer kedykoľvek, ak je záhon správne pripravený. Pre stanovište čučoriedok preferujeme slnečné miesta, pretože plody sú vtedy chutnejšie. Čučoriedky vyžadujú vlhkejšie stanovište. Americké čučoriedky potrebujú pôdu s vyššou kyslosťou. Na výsadbu čučoriedok sa zvyčajne používa rašelina, ktorá má ideálnu kyslosť, ale chýbajú jej živiny. Preto je lepšie použiť substráty špeciálne určené pre výsadbu čučoriedok. Na výsadbu čučoriedok vykopeme jamu širokú cca 80 cm a jednotlivé sadenice od seba dávame cca 1 m, hĺbka tohto výkopu by mala byť cca 40 cm. Do tejto pripravenej jamy vsypeme substrát určený pre čučoriedky a doň vysadíme sadenice. Ak sú rastliny v kontajneri veľmi prekorenené, je nutné koreňový bal narušiť, aby sa korene dobre rozrástali. Rastliny prihnojujeme hnojivami určenými priamo pre čučoriedky, alebo pre kyslomilné rastliny.

Dodatočné parametre

Kategória: Čučoriedka
Hmotnosť: 0.5 kg
Botanický názov: Vaccinium corymbosum ´Darrow´
Výška pri dodaní: 50-70 cm
Kontajner: 1 l
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: