Černica ARAPAHO 40-80 cm, kont. 2 l

Kód: 3079
Neohodnotené
7,50 € / ks
Skladom

Beztŕňová odroda so sladšími aromatickými chutnými plodmi, nevyžaduje oporu.

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 

Konzumná zrelosť: polovica augusta – október

Úroda: polovica augusta – október

Tvar plodu: veľký, podlhovastý

Farba plodu: čierna

Dužina: sladká, aromatická, chutná

Použitie: priamy konzum, zaváranie aj zamrazovanie

Rast: stredne silný, vzpriamený, výhony sa nemusia vyväzovať

Odroda vzpriamenej beztŕňovej černice vyšľachtená v University of Arkansas už v roku 1993. Vyniká pravidelnými a vysokými výnosmi. Zberové obdobie je dlhé, trvá od polovice augusta až do konca októbra. Plody sú veľké, aromatické, sladké, veľmi chutné. Rezistentné proti septorióze, nevyžaduje žiadnu chemickú ochranu.

Výsadba černíc: Sadenice černíc vysádzame na jeseň alebo na jar do dobre pripravenej pôdy. V prípade vysádzania kontajnerových sadeníc je termín ľubovoľný. Balové rastliny vyberieme z vrecka, vytrepeme zeminu a sadenicu namočíme cez noc do vody. Maliníky aj ostružníky sadíme jednotlivo na vzdialenosť 0,7 - 1 m v riadku k pripravenej konštrukcii. Po výsadbe zrežeme na dva až tri púčiky, pokiaľ nie sú, zakrátime tesne nad zemou. Rastliny vyženú výhony z koreňových očiek. Rastliny počas vegetácie tvoria dlhé výhony, ktoré sa proti ohýbaniu uväzujú na vopred napnutý drôt. Na začiatku vegetácie prihnojujeme plnými hnojivami napríklad Cererit.

Rez: Vykonávame každoročne po zbere, odstránime slabé a prebytočné výhony, dvojročné odstránime hneď nad zemou, jednoročné skrátime o 1/3. Ponecháme iba 6 – 8 výhonov, ktorým na jar zakrátime vrcholky.

Dodatočné parametre

Kategória: Černica
Hmotnosť: 0.8 kg
Botanický názov: Rubus fruticosus ´Arapaho´
Výška pri dodaní: 40-80 cm
Kontajner: 2 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: