Austrálska palma RED STAR 70-90 cm, p21

Kód: 1292
Neohodnotené
24 € / ks
Skladom

Ideálna palma pôvodom z Nového Zélandu na vytváranie farebných akcentov v záhradách, alebo ako solitérna rastlina vo vnútorných priestoroch.

Detailné informácie

Podrobný popis

Austrálska palma (Kordylína) "Red Star" je výnimočná rastlina so vzpriameným kmeňom a charakteristickým lístím, pôvodom z Nového Zélandu. Tento druh je obľúbený pre svoju výraznú červenú farbu lístia a svoju schopnosť prilákať pozornosť v akomkoľvek prostredí.

Kordylína "Red Star" má výšku približne 2 až 4 metre a tvorí zhluk širokých, mečovitých listov. Lístie je intenzívne červenej farby, ktorá dodáva rastline dramatický a výrazný vzhľad. Je vynikajúca rastlina pre záhrady a priestory, kde sa chce dosiahnuť exotický a atraktívny vzhľad. Je odolná voči väčšine chorôb a pomerne nenáročná na údržbu. Táto kordylína je schopná tolerovať rôzne typy pôd, ale uprednostňuje dobre priepustnú a vlhkú pôdu s dobrou drenážou. Mrazuvzdornosť sa odhaduje do -12°C avšak listy začínajú omŕzať už pri -5°C . Preto odporúčame ju vysádzať do voľnej pôdy skôr v Južnej časti Slovenska, kde sú zimy miernejšie a teplota tam len zriedka klesá pod -12°C. 

Kordylína "Red Star" je ideálna na vytváranie farebných akcentov v záhradách, alebo ako solitérna rastlina vo vnútorných priestoroch. Je tiež vhodná na pestovanie v kvetináčoch, čo umožňuje ľahkú prenositeľnosť a umiestnenie v rôznych častiach záhrady alebo interiéru. Je to rastlina, ktorá prináša štýl, farbu a exotickú atmosféru do akéhokoľvek priestoru.

 
 

Dodatočné parametre

Kategória: Exotické rastliny
Hmotnosť: 3 kg
Botanický názov: Cordyline Australis ´RED STAR´

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: