Albízia Summer Chocolate 60-90 cm, kont. 4 l

Kód: 355
Neohodnotené
23,50 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Okrasný strom s exotickým a elegantným vzhľadom. Listy tohto stromu majú hlboko rezanú štruktúru a ich farba sa pohybuje od tmavohnedej až po čokoládovohnedú.

Detailné informácie

Podrobný popis

Výhody v bodoch

Rýchla expedícia

Produkty skladom expedujeme do 2-3 dní.
Výhody v bodoch

Kvalitné balenie

Prikladáme veľkú dôležitosť kvalitnému baleniu rastlín.
Výhody v bodoch

Na trhu už od roku 2000

Sme pre Vás tou spoľahlivou oázou v záhradkárskom svete.
 
 

Albizia julibrissin ´Summer Chocolate´, je okrasný strom s exotickým a elegantným vzhľadom. Charakteristickým znakom Albízie ´Summer Chocolate´ je jej výrazná farebná kombinácia. Listy tohto stromu majú hlboko rezanú štruktúru a ich farba sa pohybuje od tmavohnedej až po čokoládovohnedú. Táto farba je ojedinelá a prispieva k jeho atraktivite. V letnom období je strom zdobený aj pestrými kvetmi, ktoré sú jemne ružové a majú kvetné strapce. Kvitne v júli až v auguste, niekedy ešte aj na jeseň. Albízia ´Summer Chocolate´ je strom strednej veľkosti, ktorý môže dorásť do výšky približne 3 - 5 metrov a šírky 4 - 6 metrov. Má šíriace sa, rozvetvené konáre, ktoré tvoria širokú korunu. 

Preferuje slnečné a záveterné stanovisko aby krásne kvitla a bola chránená pred mrazmi. V období prvých dvoch rokov od výsadby je vhodné poskytnúť mladým rastlinám ochranu pred mrazom. K tomuto účelu je odporúčané použiť hrubšiu vrstvu nástieľky, ktorá poslúži ako izolácia a pomôže rastlinám prekonať prípadné chladné teploty. Pôda by mala byť dobre priepustná, pretože je citlivá na premokrenie. Dobre rastie v pôdach chudobných na živiny. Albízia ´Summer Chocolate´ je mrazuvzdorná do -20°C. Po zakorenení prejavuje toleranciu voči prechodnému suchu. Avšak, v období extrémnych horúčav si vyžaduje primeranú zálievku, čo následne prispieva k bohatému olisteniu. V zimnom období je dôležité ju ochrániť pred mrazom a na tento účel sa odporúča namulčovať ju vrstvou kôry, čo zabezpečí dostatočnú ochranu koreňového systému. V letnom období je možné zmenšiť vrstvu mulča, aby slnko mohlo ohrievať korene. Čo sa týka strihania, odporúča sa vykonávať ho na jar, po skončení mrazov.

Tento okrasný strom je vynikajúci ako solitér v záhradách, parkoch alebo priestoroch s dostatkom miesta. Jeho farebné lístie a pôvabné kvety pridávajú exotický nádych a vytvárajú atraktívny vizuálny efekt. Albízia ´Summer Chocolate´ je ideálna na vytvorenie výrazného bodu záujmu a priláka pohľady obdivovateľov rastlín.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Listnaté dreviny
Hmotnosť: 2.5 kg
Botanický názov: Albizia julibrissin ´Summer Chocolate´
Výška pri dodaní: 60-90 cm
Kontajner: 4 l
Kód rastliny: 355
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: