Aksamietnica vzpriamená Tagetes Taishan Orange, kont. 0,5 l

Kód: 612
Vlastná produkcia
Neohodnotené
1,50 € / ks
Skladom

Tieto rastliny kvitnú dlho a ich kvety sa neustále tvoria počas celej sezóny. Vyznačuje sa veľkými, plnými kvetmi guľovitého tvaru.

Detailné informácie

Podrobný popis

Aksamietnice, taktiež známe aj ako afrikánky, prípadne smraďošky, patria medzi najpopulárnejšie letničky. Tieto rastliny kvitnú dlho a ich kvety sa neustále tvoria počas celej sezóny. Kultivar s názvom "TAISHAN" sa vyznačuje veľkými, plnými kvetmi guľovitého tvaru, ktoré sa objavujú na pevných stonkách.

Vlastnosti rastliny

Aksamietnica vzpriamená Taishan Orange

Popis - letničky

Farba kvetu:

Oranžová
Popis - letničky

Stanovisko:

Slnečné
Popis - letničky

Doba kvitnutia:

VII - X
Popis - letničky

Výška v dospelosti:

Približne do 30 cm
Popis - letničky

Pôda:

Priepustná, výživná
Popis - letničky

Vzdialenosť medzi rastlinami:

25 cm
Popis - letničky

Použitie:

Záhon, kvetináč, balkón
Popis - letničky

Ako pestovať?

Aksamietnica je citlivá na vlhkosť pôdy, a preto vyžaduje nie príliš zalievanie. Pred nasledujúcim zalievaním nechajte pôdu vyschnúť, obzvlášť v horúcich teplotách. Pred vysadením ju obohaťte prírodným kompostom, ale počas rastu nie je nutné ju hnojiť, aby sa nezvýšil rast listov na úkor kvetov. Starostlivosť o aksamietnicu je jednoduchá - potrebuje len pravidelné zalievanie, slnko a úrodnú pôdu. Aj letné suchá dobre zvláda, no pred kvitnutím odstráňte burinu. Odstránenie odkvitnutých kvetov podporuje nový rast a predlžuje kvitnutie. Pravidelným odstraňovaním odumretých kvetov uvoľníte miesto pre nové. 

Slovenský pestovateľ

Popis - letničky

Vitajte v našom záhradnom centre Dučplant, kde sa už od roku 2000 venujeme s láskou a vášňou pestovaniu nádherných letničiek a balkónových kvetov. Každá letnička, ktorú ponúkame, je výsledkom našej dlhoročnej odbornosti a oddanosti kvalite. Sme hrdí na našu slovenskú tradíciu a dedičstvo, ktoré prekvitá vo všetkých našich kvetoch. Pridajte kúzlo do vášho domova alebo záhrady s našimi farebnými letničkami, ktoré Vám každý deň prinesú radosť a pridajú kúzlo do vášho domova alebo záhrady.

Dodatočné parametre

Kategória: Aksamietnica (Tagetes)
Hmotnosť: 0.4 kg
Botanický názov: Tagetes ´Taishan Orange´
Kontajner: 0,5 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: