Zemolez henryho 50-60 cm, kont. p15

Kód: 1148
Neohodnotené
13,50 € / ks
Skladom

Dekoratívna popínavá rastlina, ktorej aromatické cyklámenovo-žlté kvety s veľmi atypickým tvarom pritiahnu pozornosť každého pozorovateľa. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Lonicera henryho je dekoratívna popínavá rastlina, ktorá rýchlo zelená vertikálne plochy v záhrade a v lete sa premení na pestrú paletu letných farieb. Jej aromatické cyklámenovo-žlté kvety s veľmi atypickým tvarom pritiahnu pozornosť každého pozorovateľa. Kvitne od júla do septembra. Táto rastlina je tiež obľúbeným miestom pre užitočný hmyz. Listy sú zelené, oválne a čiastočne opadávajú počas zimy, ale v miernych zimách zostávajú zelené.

 

Lonicera potrebuje oporu, ako je pergola alebo iná vertikálna štruktúra. Dorastá do výšky 200-300 cm a rozprestiera sa na šírku 100-150 cm. Pre svoj optimálny rast potrebuje slnečné až polotienisté stanovisko a bežnú, dobre priepustnú záhradnú pôdu. V oblastiach so stagnujúcim vzduchom môže byť náchylná na hubové ochorenia. Odporúča sa pravidelné orezávanie na jar a po odkvete, a taktiež môže byť omladená rezom na jar na výšku približne 30 cm nad zemou. Mrazuvzdorná do -40 °C.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodatočné parametre

Kategória: Popínavé rastliny
Hmotnosť: 1 kg
Botanický názov: Lonicera henryi

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: