Višňa kríková Carmine Jewel 70-90 cm, kont. 4 l

Kód: 1114
Neohodnotené
14,90 € / ks
Skladom
Samoopelivá odroda zakrpatenej višne, mrazuvzdorná.
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: august

Úroda: august

Tvar plodu: veľký srdcovitý

Farba plodu: tmavo červená až čierna

Dužina: sladkokyslá, aromatická

Koreňový bal: kontajner

Kanadská samoopelivá odroda vhodná aj do vysokých polôh. Vysoko odolná voči mrazu a chorobám. Plody sú veľké, tmavo červené, chutné. Plodnosť je skorá a pravidelná.

Výsadba: Najvhodnejší termín výsadby višne je jesenné obdobie, možno vysádzať aj na jar. Pri jarnej výsadbe stromček prichádza o zimnú vlahu, preto musíme dbať na častejšiu zálievku stromov. Stromy višní v kontajneri môžeme sadiť počas celého roka. Pri vlastnej výsadbe postupujeme tak, že vykopeme jamu dostatočne širokú, aby sa do nej zmestili korene a tak hlbokú, aby miesto očkovania odrody bolo po vysadení nad zemou. Korene zasypte jemnou zeminou a zalejte dostatkom vody. Okolo stromu urobte zalievaciu misku, aby voda neodtiekla preč, kmeň obaľte vhodnou chráničkou proti ohryzeniu a stromček pripevnite ku kolu, aby sa nevyvrátil vetrom. Dôležité je stromčeky po výsadbe zastrihnúť a to tak, že odstránime nadbytočné výhony, ponechané výhony zakrátime o 1/3 aby stredný výhon prevyšoval postranné výhony. V nasledujúcom roku je nutné stromček višne prihnojiť dusíkatými hnojivami a to pri rašení, po odkvitnutí a po júnovom prepade plodov. Toto hnojenie prispieva k rýchlejšiemu vývoju stromčekov a zlepšuje ich zdravotný stav. Na toto hnojenie sa používa napr. Cererit.

Rez: V ďalších rokoch po výsadbe vykonávame udržiavací rez koruny, odstraňujeme suché a choré konáre a udržujeme rezom korunu dostatočne presvetlenú. Rany po reze ošetríme voskom alebo balzamom. Najvhodnejší čas na rez višní je obdobie po odkvitnutí, kedy intenzívne rastie a rýchlo zahojí rany. Rez samotný by mal byť čistý, hladký, bez otrepov a mal by mať čo najmenšiu plochu, ktorá sa má hojiť. V prípade rezu na očko (pri mladých stromoch a tenkých výhonkoch) je nutné plochu rezu spádovať smerom od očka, aby voda stekala preč.

Ochrana: Proti voškám ochrana v prípade náletu po celý rok prípravky Mospilan alebo Pirimor podľa návodu.

Dodatočné parametre

Kategória: Kategórie produktov
Hmotnosť: 2 kg
Botanický názov: Prunus fruticosa cerasus Carmine Jewel
Výška pri dodaní: 60-90 cm
Kontajner: 4 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: