Višňa DEBRECENI BOTERMO podp. mahalebka, voľnok.

Kód: 2475
Neohodnotené
10,90 € / ks
Skladom

Odroda višní, ktorá sa vyznačuje vysokými a pravidelnými výnosmi.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Konzumná zrelosť: 4. čerešňový týždeň (10.8. - 20.8.)

Úroda: 4. čerešňový týždeň

Tvar plodu: stredný až veľký guľovitý

Farba plodu: tmavo červená

Dužina: červená, šťavnatá

 

Debrecéni Bötermő je odroda višní, ktorá je pestovaná pre svoje vysoké výnosy. Plodnosť tejto odrody je skorá, vysoká a pravidelná. Plody sú stredne až veľké, guľovité a majú tmavo červenú farbu. Dužina je červená, šťavnatá a farebná. Zber plodov tejto odrody sa uskutočňuje v štvrtom čerešňovom týždni, teda od 10. do 20. augusta.

Ako vysádzať višne?

Výsadba: Na výsadbu je najvhodnejšie jesenné obdobie, ale možno vysádzať aj na jar. Pri jarnej výsadbe však stromy nemajú prístup k zimnej vlahe, a preto je dôležité ich častejšie polievať. Kontajnerované stromy môžete zasadiť počas celého roka. Ak sa rozhodnete pre vlastnú výsadbu, postupujte tak, že vykopete dostatočne širokú jamu na umiestnenie koreňov a dostatočne hlbokú na to, aby miesto očkovania bolo nad zemou po výsadbe. Zasypte korene jemnou zeminou a dostatočne zalejte vodou. Okolo stromu vytvorte zalievaciu misku, aby voda neodtekala preč. Kmeň stromu ochráňte pred okusom vhodným ochranným materiálom a upevnite ho ku kolíku, aby sa nestal obeťou vetra. Po výsadbe je dôležité stromčeky zastrihnúť tak, aby ste odstránili nadbytočné výhony a zakrátili ponechané výhony o tretinu, aby stredný výhon prevyšoval postranné výhony. V nasledujúcom roku je potrebné stromy prihnojiť dusíkatými hnojivami v čase rašenia, po odkvete a po júnovom prepade plodov, aby sa zlepšil ich zdravotný stav a podporil rýchlejší rast. Pre toto hnojenie môžete použiť napríklad Cererit.

Ako chrániť višne?

Ochrana: Ak sa vyskytne nálet vošiek, je potrebné chrániť rastlinu po celý rok pomocou prípravkov Mospilan alebo Pirimor podľa návodu, aby sme zabránili škodám.

Ako vykonať rez višne?

Rez: V ďalších rokoch po výsadbe vykonávame pravidelný údržbový rez koruny, ktorý zahŕňa odstránenie suchých a chorých konárov a udržiavanie dostatočne presvetlenej koruny. Po reze ošetrujeme rany voskom alebo balzamom. Najvhodnejšie obdobie na rez višní je po odkvitnutí, keď strom intenzívne rastie a rany sa rýchlo hoja. Rez by mal byť čistý, hladký a bez otrepov, aby mal čo najmenšiu plochu, ktorá sa má hojiť. Pri reze na očko (u mladých stromov a tenkých výhonkov) musíme spádovať plochu rezu smerom od očka, aby voda mohla bez prekážok stekať preč.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Višňa
Hmotnosť: 2 kg
Botanický názov: Prunus Cerasus ´DEBRECENI BOTERMO´
Podpník: Mahalebka
Kontajner: Voľnokorenná

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: