Slivkomarhuľa Flavor Heart, podp. Myrobalán, voľnok.

Kód: 799
Neohodnotené
14,50 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…
Medzidruhový kríženec slivky a marhule s veľmi tmavými rubínovými srdcovitými plodmi
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: druhá polovica augusta

Úroda: druhá polovica augusta

Tvar plodu: veľmi veľký srdcovitý

Farba plodu: rubínová až čierna, veľmi výrazná

Dužina: žltá, šťavnatá, sladká, jemná, aromatická, výrazná

Flavor Heart je kríženec slivky a marhule. Plody má veľmi veľké, v tvare srdca. Šupka je rubínovo až čierno sfarbená, jedná sa o veľmi výraznú farbu. Dužina je žltá. Ide o neskorú odrodu. Zbierame ich v druhej polovici augusta. Majú krátku dobu skladovateľnosti. Chuť je veľmi výrazná, sladká a aromatická.

Výsadba: Najvhodnejší termín výsadby slivkomarhúľ je jesenné obdobie, možno vysádzať aj na jar. Pri jarnej výsadbe ale stromčeky prichádzajú o zimnú vlahu, preto musíme dbať na častejšiu zálievku stromov. Kontajnerované stromy môžeme sadiť počas celého roka. Pri vlastnej výsadbe postupujeme tak, že vykopeme jamu dostatočne širokú, aby sa do nej zmestili korene a tak hlbokú, aby miesto očkovania odrody bolo po vysadení nad zemou. Korene zasypte jemnou zeminou a zalejte dostatkom vody. Okolo stromu urobte zalievaciu misku, aby voda neodtiekla preč, kmeň obaľte vhodnou chráničkou proti ohryzeniu a stromček pripevnite ku kolu, aby sa nevyvrátil vetrom.

Rez: Dôležité je stromčeky po výsadbe zastrihnúť a to tak, že odstránime nadbytočné výhony, ponechané výhony zakrátime o 1/3 aby stredný výhon prevyšoval postranné výhony.

Ochrana: V nasledujúcom roku je nutné stromy prihnojiť dusíkatými hnojivami a to pri rašení, po odkvete a po júnovom prepade plodov. Toto hnojenie prispieva k rýchlejšiemu vývoju stromčekov a zlepšuje ich zdravotný stav. Na toto hnojenie sa používa napr. Cererit.

Dodatočné parametre

Kategória: Slivkomarhuľa
Hmotnosť: 2 kg
Botanický názov: Prunus domestica x armeniaca ´Flavor Heart´
Podpník: Myrobalán
Kontajner: voľnokorenný
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: