Slivka stĺpovitá Fruca, podp. myrobalán, voľnok.

Kód: 1174
Neohodnotené
17,50 € / ks
Skladom
Skorá slivka určená na stĺpcovité zapestovanie
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: polovica augusta

Úroda: polovica augusta

Tvar plodu: stredne veľký až veľký oválny

Farba plodu: modrá

Dužina: sladká, šťavnatá

Použitie: vhodná na priamy konzum i konzerváciu

Fruca je skorá samoopelivá slivka určená na stĺpovité zapestovanie. Dozrieva v polovici augusta. Plody sú stredne veľké až veľké, šťavnaté. Vhodná aj do okrajových oblastí, odolná mrazu, tolerantná k šarke.

Výsadba: Najvhodnejší termín výsadby sliviek je jesenné obdobie, možno vysádzať aj na jar. Pri jarnej výsadbe ale stromčeky prichádzajú o zimnú vlahu, preto musíme dbať na častejšiu zálievku stromov. Kontajnerové stromy môžeme sadiť počas celého roka. Pri vlastnej výsadbe postupujeme tak, že vykopeme jamu dostatočne širokú, aby sa do nej zmestili korene a tak hlbokú, aby miesto očkovania odrody bolo po vysadení nad zemou. Korene zasypte jemnou zeminou a zalejte dostatkom vody. Okolo stromu urobte zalievaciu misku, aby voda neodtiekla preč, kmeň obaľte vhodnou chráničkou proti ohryzeniu a stromček pripevnite ku kolu, aby sa nevyvrátil vetrom. V nasledujúcom roku je nutné stromy prihnojiť dusíkatými hnojivami a to pri pučaniu, po odkvitnutí a po júnovom prepade plodov. Toto hnojenie prispieva k rýchlejšiemu vývoju stromčekov a zlepšuje ich zdravotný stav. Na toto hnojenie sa používa napr. Cererit.

Ochrana: Proti škodcom u kôstkovín proti piliarke slivkovej pri ukončení kvetu Calipso alebo Mospilan v čase zamodrávání sliviek. Proti voškám použijeme v prípade náletu po celý rok prípravok Pirimor podľa návodu.

Dodatočné parametre

Kategória: Slivka
Hmotnosť: 2 kg
Botanický názov: Prunus domestica ´Fruca´
Podpník: Myrobalán
Kontajner: Voľnokorenná

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: