Slivka JOJO podp. myrobalán, voľnok.

Kód: 2427
Neohodnotené
14 € / ks
Skladom

Stredne skorá, rezistentná, samoopelivá odroda slivky s výnimočne chutnými plodmi, vhodná pre výsadbu do teplejších polôh.

Detailné informácie

Podrobný popis

Slivka JOJO  je stredne skorá odroda vyšľachtená v Nemecku ako kríženec odrôd Ortenauer a Stanley. Strom rastie slabšie, tvorí rozložitú korunu. Plodnosť je skorá, veľmi veľká, pravidelná. Slivka JOJO má veľké plody, elipsovitého tvaru s tmavomodrým sfarbením. Dužina je žltkasto zelená, tuhá, navinule sladká, veľmi šťavnatá a málo aromatická, dobre odlučiteľná od kôstky. Plody dozrievajú v prvej polovici septembra. Prednosťou tejto odrody je vysoká plodnosť, pri veľkej násade plodov je vhodná prebierka. Odroda vyžaduje pestovanie v teplejších polohách, dobre zásobené pôdy živinami aj vlahou, v dobe dozrievania plodov je vhodná doplnková zálievka. Vďaka slabému rastu je táto odroda vhodná do menších záhradiek. Rezistentná voči šarke, samoopelivá.

Vlastnosti rastliny

Slivka JOJO

Popis produktu - ovocné stromy

Konzumná zrelosť:

prvá polovica septembra
Popis produktu - ovocné stromy

Úroda:

prvá polovica septembra
Popis produktu - ovocné stromy

Tvar plodu:

veľký elipsovitý
Popis produktu - ovocné stromy

Farba plodu:

po odstránení ojínenia tmavo modrá
Popis produktu - ovocné stromy

Dužina:

žltkasto zelená, tuhá, navinule sladká, veľmi šťavnatá, dobre odlučiteľná
Popis produktu - ovocné stromy

Použitie:

priamy konzum, konzervácia
Popis produktu - ovocné stromy

Rast:

slabý, s rozložitou korunou
Popis produktu - ovocné stromy

Samoopelivá:

áno
Popis produktu - ovocné stromy

Časté otázky k slivkám

Ako vysádzať slivku?

Najvhodnejší termín výsadby sliviek je jesenné obdobie, možno vysádzať aj na jar. Pri jarnej výsadbe ale stromčeky prichádza o zimnú vlahu, preto musíme dbať na častejšiu zálievku stromov. Kontajnerové stromy môžeme sadiť počas celého roka. Pri vlastnej výsadbe postupujeme tak, že vykopeme jamu dostatočne širokú, aby sa do nej zmestili korene a tak hlbokú, aby miesto očkovania odrody bolo po vysadení nad zemou. Korene zasypte jemnú zeminou, a zalejte dostatkom vody. Okolo stromu urobte zalievacej misku, aby voda neodtiekla preč, kmeň obaľte vhodnú chráničkou proti ohryzeniu a stromček pripevnite ku kolu, aby sa nevyvrátil vetrom. V nasledujúcom roku je nutné stromy prihnojiť dusíkatými hnojivami a to pri pučania, po odkvitnutí, a po júnovom prepade plodov. Toto hnojenie prispieva k rýchlejšiemu vývoju stromčekov a zlepšuje ich zdravotný stav. Na toto hnojenie sa používa napr. Cererit.

Ako vykonať rez slivky?

Dôležité je stromčeky po výsadbe zastrihnúť tak, že odstránime nadbytočné výhony, ponechané výhony skrátime o 1/3, aby stredná výhon prevyšoval postranné výhony.

Ako ochrániť slivku?

Proti škodcom u kôstkovín proti piliarke slivkovej pri ukončení kvetu Calipso alebo Mospilan v čase zamodrávání sliviek. Proti voškám použijeme v prípade náletu po celý rok prípravok Pirimor podľa návodu.

 

 

Naša ovocná škôlka

Popis produktu - ovocné stromy

Naša ovocná škôlka je domovom tých najzdravších ovocných stromčekov, prípadne kríkov, ktoré ponúkame na našom e-shope. S našimi starostlivo vybranými odrodami si môžete byť istí, že vaše záhrady budú plné života a bohatej úrody.

Dodatočné parametre

Kategória: Slivka
Hmotnosť: 2 kg
Botanický názov: Prunus domestica ´Jojo´
Podpník: Myrobalán
Kontajner: Voľnokorenný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: