Slivka HANITA podp. myrobalán, voľnok.

Kód: 2424
Neohodnotené
14 € / ks
Skladom
Stredne skorá samoopelivá slivka s veľmi chutnými plodmi, vhodná do všetkých 
oblastí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Slivka Hanita je samoopelivá stredne skorá odroda slivky, ktorá bola vyšľachtená v Nemecku. Strom v prvých rokoch rastie bujne, no neskôr jeho rast postupne oslabuje. Plody sú stredne veľké až väčšie (30-40 g), majú oválny tvar a sú modrofialovej farby. Dužina plodu je zlatožltá, pevná, šťavnatá, aromatická a má navinulú sladkú chuť a ľahko oddelí od kôstky. Zber plodov prebieha postupne od druhej polovice augusta do septembra, čo mnohí záhradníci oceňujú. Odroda je tolerantná k napadnutiu šarkou a už po výsadbe pravidelne a hojne plodí, aj na jednoročných výhonoch. Slivka Hanita je vhodná na priamy konzum, ale aj na konzerváciu a destiláciu.

Vlastnosti rastliny

Slivka HANITA

Popis produktu - ovocné stromy

Konzumná zrelosť:

druhá polovica augusta až začiatok septembra
Popis produktu - ovocné stromy

Úroda:

druhá polovica augusta až začiatok septembra
Popis produktu - ovocné stromy

Tvar plodu:

stredne veľký až veľký oválny (30-40 g)
Popis produktu - ovocné stromy

Farba plodu:

modrofialová
Popis produktu - ovocné stromy

Dužina:

zlatožltá, pevná, šťavnatá, navinule sladká, dobre odlučiteľná
Popis produktu - ovocné stromy

Použitie:

priamy konzum, konzervácia, destilácia
Popis produktu - ovocné stromy

Rast:

spočiatku bujný, neskôr slabne
Popis produktu - ovocné stromy

Samoopelivá:

áno
Popis produktu - ovocné stromy

Časté otázky k slivkám

Ako vysádzať slivku?

Najvhodnejší termín výsadby sliviek je jesenné obdobie, možno vysádzať aj na jar. Pri jarnej výsadbe ale stromčeky prichádza o zimnú vlahu, preto musíme dbať na častejšiu zálievku stromov. Kontajnerové stromy môžeme sadiť počas celého roka. Pri vlastnej výsadbe postupujeme tak, že vykopeme jamu dostatočne širokú, aby sa do nej zmestili korene a tak hlbokú, aby miesto očkovania odrody bolo po vysadení nad zemou. Korene zasypte jemnú zeminou, a zalejte dostatkom vody. Okolo stromu urobte zalievacej misku, aby voda neodtiekla preč, kmeň obaľte vhodnú chráničkou proti ohryzeniu a stromček pripevnite ku kolu, aby sa nevyvrátil vetrom. V nasledujúcom roku je nutné stromy prihnojiť dusíkatými hnojivami a to pri pučania, po odkvitnutí, a po júnovom prepade plodov. Toto hnojenie prispieva k rýchlejšiemu vývoju stromčekov a zlepšuje ich zdravotný stav. Na toto hnojenie sa používa napr. Cererit.

Ako vykonať rez slivky?

Dôležité je stromčeky po výsadbe zastrihnúť tak, že odstránime nadbytočné výhony, ponechané výhony skrátime o 1/3, aby stredná výhon prevyšoval postranné výhony.

Ako ochrániť slivku?

Proti škodcom u kôstkovín proti piliarke slivkovej pri ukončení kvetu Calipso alebo Mospilan v čase zamodrávání sliviek. Proti voškám použijeme v prípade náletu po celý rok prípravok Pirimor podľa návodu.

Naša ovocná škôlka

Popis produktu - ovocné stromy

Naša ovocná škôlka je domovom tých najzdravších ovocných stromčekov, prípadne kríkov, ktoré ponúkame na našom e-shope. S našimi starostlivo vybranými odrodami si môžete byť istí, že vaše záhrady budú plné života a bohatej úrody.

Dodatočné parametre

Kategória: Slivka
Hmotnosť: 2 kg
Botanický názov: Prunus domestica ´Hanita´
Podpník: Myrobalán
Kontajner: Voľnokorenný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: