Slivka ČAČANSKÁ LEPOTICA podp. myrobalán, voľnok.

Kód: 2421
Neohodnotené
10,90 € / ks
Skladom

Skorá, samoopelivá odroda s vynikajúcimi plodmi, ktorá je odolná voči mrazu.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Slivka Čačanská lepotica je skorá, samoopelivá odroda slivky, ktorá bola vyšľachtená v Juhoslávii a zaregistrovaná roku 1991 ako kríženec odrôd Wagenheimovho x Požegača. Strom rastie bujne, neskôr stredne bujne, tvorí vzpriamenú stredne hustú korunu. Plodnosť je veľká a pravidelná. Vyžaduje teplé oblasti, hlinité úrodné pôdy s dostatkom vlahy. Plody slivky Čačanska lepotica sú veľké, oválne, tmavo modré. Dužina je tuhá, zelenkavá až žltkastá, šťavnatá, veľmi dobrej chuti, dobre odlučiteľná od kôstky. Plody dozrievajú od 15. do 21. augusta. Vhodné sú na priamu konzumu aj konzerváciu. Odroda je tolerantná k šarke, vysoko odolná voči mrazu.

Vlastnosti rastliny

Slivka ČAČANSKÁ LEPOTICA

Popis produktu - ovocné stromy

Konzumná zrelosť:

15. - 21. 8.
Popis produktu - ovocné stromy

Úroda:

15. - 21. 8.
Popis produktu - ovocné stromy

Tvar plodu:

veľký oválny
Popis produktu - ovocné stromy

Farba plodu:

modrá
Popis produktu - ovocné stromy

Dužina:

tuhá, zelenkavá až žltkastá, šťavnatá, dobre oddeliteľná
Popis produktu - ovocné stromy

Použitie:

vhodná na priamy konzum aj konzerváciu
Popis produktu - ovocné stromy

Rast:

bujný, neskôr stredne bujný, koruna vzpriamená a stredne hustá
Popis produktu - ovocné stromy

Samoopelivá:

áno
Popis produktu - ovocné stromy

Časté otázky k slivkám

Ako vysádzať slivku?

Najvhodnejší termín výsadby sliviek je jesenné obdobie, možno vysádzať aj na jar. Pri jarnej výsadbe ale stromčeky prichádza o zimnú vlahu, preto musíme dbať na častejšiu zálievku stromov. Kontajnerové stromy môžeme sadiť počas celého roka. Pri vlastnej výsadbe postupujeme tak, že vykopeme jamu dostatočne širokú, aby sa do nej zmestili korene a tak hlbokú, aby miesto očkovania odrody bolo po vysadení nad zemou. Korene zasypte jemnú zeminou, a zalejte dostatkom vody. Okolo stromu urobte zalievacej misku, aby voda neodtiekla preč, kmeň obaľte vhodnú chráničkou proti ohryzeniu a stromček pripevnite ku kolu, aby sa nevyvrátil vetrom. V nasledujúcom roku je nutné stromy prihnojiť dusíkatými hnojivami a to pri pučania, po odkvitnutí, a po júnovom prepade plodov. Toto hnojenie prispieva k rýchlejšiemu vývoju stromčekov a zlepšuje ich zdravotný stav. Na toto hnojenie sa používa napr. Cererit.

Ako vykonať rez slivky?

Dôležité je stromčeky po výsadbe zastrihnúť tak, že odstránime nadbytočné výhony, ponechané výhony skrátime o 1/3, aby stredná výhon prevyšoval postranné výhony.

Ako ochrániť slivku?

Proti škodcom u kôstkovín proti piliarke slivkovej pri ukončení kvetu Calipso alebo Mospilan v čase zamodrávání sliviek. Proti voškám použijeme v prípade náletu po celý rok prípravok Pirimor podľa návodu.

 

 

Naša ovocná škôlka

Popis produktu - ovocné stromy

Naša ovocná škôlka je domovom tých najzdravších ovocných stromčekov, prípadne kríkov, ktoré ponúkame na našom e-shope. S našimi starostlivo vybranými odrodami si môžete byť istí, že vaše záhrady budú plné života a bohatej úrody.

Dodatočné parametre

Kategória: Slivka
Hmotnosť: 2 kg
Botanický názov: Prunus domestica ´Čačanská Lepotica´
Podpník: Myrobalán
Kontajner: Voľnokorenný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: