Slivka Bystrická muškátová, podp. myrobalán, voľnok.

Kód: 800
Neohodnotené
10,90 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…
Stredne veľká slivka s vysokou cukornatosťou a vysokou plodnosťou, samoopelivá
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: druhá polovica septembra

Úroda: druhá polovica septembra

Tvar plodu: veľký oválny

Farba plodu: fialová, jemne srienistá

Dužina: zelenožltá, veľmi sladká, vysoko aromatická

Použitie: na všestranné použitie, predovšetkým na destiláciu

Rast: stredne bujný

Odroda rozšírená predovšetkým na Slovensku a Morave. Veľká fialová slivka s vysokou cukornatosťou dozrieva v druhej polovici septembra. Plodí spoľahlivo a veľa. Všestranne použiteľná. Vďaka cukornatosti, výťažnosti a aróma veľmi vhodná na pálenie. Samoopelivá.

Výsadba: Najvhodnejší termín výsadby sliviek je jesenné obdobie, možno vysádzať aj na jar. Pri jarnej výsadbe ale stromčeky prichádzajú o zimnú vlahu, preto musíme dbať na častejšiu zálievku stromov. Kontajnerové stromy môžeme sadiť počas celého roka. Pri vlastnej výsadbe postupujeme tak, že vykopeme jamu dostatočne širokú, aby sa do nej zmestili korene a tak hlbokú, aby miesto očkovania odrody bolo po vysadení nad zemou. Korene zasypte jemnou zeminou a zalejte dostatkom vody. Okolo stromu urobte zalievaciu misku, aby voda neodtiekla preč, kmeň obaľte vhodnou chráničkou proti ohryzeniu a stromček pripevnite ku kolu, aby sa nevyvrátil vetrom. V nasledujúcom roku je nutné stromy prihnojiť dusíkatými hnojivami a to pri pučaniu, po odkvitnutí a po júnovom prepade plodov. Toto hnojenie prispieva k rýchlejšiemu vývoju stromčekov a zlepšuje ich zdravotný stav. Na toto hnojenie sa používa napr. Cererit.

Rez: Dôležité je stromčeky po výsadbe zastrihnúť tak, že odstránime nadbytočné výhony, ponechané výhony skrátime o 1/3 aby stredný výhon prevyšoval postranné výhony.

Ochrana: Proti škodcom u kôstkovín proti piliarke slivkovej pri ukončení kvetu Calipso alebo Mospilan v čase zamodrávání sliviek. Proti voškám použijeme v prípade náletu po celý rok prípravok Pirimor podľa návodu.

Dodatočné parametre

Kategória: Slivka
Hmotnosť: 2 kg
Botanický názov: Prunus domestica ´Bystrická Muškátová´
Podpník: Myrobalán
Kontajner: voľnokorenný
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: