Šalvia lekárska Maxima, kont. 0,5 l

Kód: 1092
Vlastná produkcia
Neohodnotené
2,40 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Atraktívna a všestranná bylinka, ktorá prináša dekoratívnu hodnotu do záhradného prostredia a pridáva intenzívnu chuť a vôňu do kulinárskych pokrmov. Je skvelou voľbou pre záhradníkov a kuchárov, ktorí hľadajú výnimočnú šalviu s veľkými listami.

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 
 

Šalvia lekárska Maxima sa vyznačuje svojimi veľkými a výraznými listami. Táto odroda je populárna medzi záhradníkmi a kuchármi pre svoju dekoratívnu hodnotu a využitie v kulinárskej praxi.

Dosahuje výšku približne 45 až 60 centimetrov a má rozkonárený vzrast. Je charakteristická svojimi veľkými listami, ktoré majú oválny tvar a hrubú, mierne chlpatú textúru.

Jednou z hlavných výhod je jej silná a aromatická chuť. Je obľúbená pre svoju schopnosť pridať do jedál silnú chuť a vôňu. Listy sa často používajú v kulinárstve na dochutenie a ozdobu mäsových jedál, omáčok, polievok, marinád, zeleninových šalátov a ďalších pokrmov.

Okrem kulinárskych využití má šalvia lekárska 'Maxima' aj liečivé vlastnosti. Obsahuje éterické oleje, ktoré majú protizápalové, antiseptické a antimikrobiálne účinky. V tradičnej medicíne sa používa na liečbu tráviacich problémov, podporu imunitného systému, zmiernenie bolesti hrdla a upokojenie nervového systému.

Pestovanie je pomerne jednoduché. Vyžaduje slnečné miesto a dobre priepustnú pôdu. Rastlina je odolná voči suchu a môže byť pestovaná ako záhradná rastlina alebo vo vnútorných kvetináčoch. Je vhodné pravidelne orezávať, aby sa podporil jej kompaktný rast a zachovala sa jej krásna forma.

Celkovo je atraktívnou a všestrannou bylinkou, ktorá prináša dekoratívnu hodnotu do záhradného prostredia a pridáva intenzívnu chuť a vôňu do kulinárskych pokrmov. Je skvelou voľbou pre záhradníkov a kuchárov, ktorí hľadajú výnimočnú šalviu s veľkými listami.

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinky
Hmotnosť: 0.4 kg
Botanický názov: Salvia officinalis 'Maxima'
Kontajner: 0,5 l
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: