Šalvia lekárska Growers Friend, kont. 0,5 l

Kód: 1095
Vlastná produkcia
Neohodnotené
2,40 € / ks
Skladom

Vynikajúcou voľbou pre záhradníkov a kuchárov. Svojou výnimočnou chuťou, vôňou a pestovateľskými vlastnosťami poskytuje skvelú možnosť obohatiť jedlá a záhrady.

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 
  • Šalvia lekárska je populárna medzi záhradníkmi a kuchármi pre svoju dekoratívnu hodnotu a využitie v kulinárskej praxi. Je to bylinka, ktorá dosahuje výšku približne 60 až 80 centimetrov a má vzpriamené, rozkonárené stonky. Listy sú voňavé, dlhé a oválneho tvaru.
  • Hlavným dôvodom pestovania je jej aromatická chuť a vôňa. Listy šalvie majú silnú a výraznú arómu, ktorá je kombináciou mäty, citrusov a drevitých tónov. Táto odroda je obľúbená pre svoju schopnosť poskytovať bohatú úrodu aromatických listov a dlhú životnosť rastliny.
  • Šalvia je široko využívaná v kulinárstve a tradičnej medicíne. Je obľúbená pre svoju schopnosť pridať do jedál unikátnu chuť a vôňu. Listy sa často používajú na dochutenie a ozdobu mäsových jedál. Môžu sa pridať aj do polievok, omáčok, marinád a šalátov.
  • Okrem kulinárskych využití má šalvia lekárska aj liečivé vlastnosti. Obsahuje éterické oleje, ktoré majú protizápalové a antibakteriálne účinky. Tradične sa používa na liečbu hrdla, podporu trávenia, zmiernenie bolesti a upokojenie nervového systému.
  • Pestovanie je pomerne jednoduché. Vyžaduje slnečné miesto a dobre priepustnú pôdu. Rastlina je odolná voči suchu a mrazu a môže byť pestovaná ako záhradná rastlina alebo vo vnútorných kvetináčoch. Je vhodné pravidelne orezávať, aby sa podporil jej kompaktný rast a zdravie.
  • Celkovo je vynikajúcou voľbou pre záhradníkov a kuchárov. Svojou výnimočnou chuťou, vôňou a pestovateľskými vlastnosťami poskytuje skvelú možnosť obohatiť jedlá a záhrady.

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinky
Hmotnosť: 0.4 kg
Botanický názov: Salvia officinalis "Grower's Friend"
Kontajner: 0,5 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: