Rozmarín lekársky na kmienku, výška 60-70cm, kont. p18

Kód: 1729
Neohodnotené
35 € / ks
Skladom

Jeho výrazná vôňa a chuť ho robia populárnym v gastronómii, kde sa najčastejšie používa na dochutenie mäsa, rýb a zemiakov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Rozmarín lekársky zapestovaný na kmienku je vzpriamená bylina s aromatickými čiarkovitými striebornozelenými listami a malými modrofialovými kvetmi. Jeho výrazná vôňa a chuť ho robia populárnym v gastronómii, kde sa najčastejšie používa na dochutenie mäsa, rýb a zemiakov. Dorastá do výšky 30-40 cm. Kvitne od mája do júla.

Patrí medzi málo rastlín, ktoré dokážu zvyšovať krvný tlak. Okrem toho má upokojujúce účinky, pomáha zmierňovať nervové vyčerpanie a zlepšuje krvný obeh. Je vhodný najmä pri problémoch s reumatizmom, kašľom, astmou, nervozitou, nespavosťou a migrénami. Taktiež priaznivo ovplyvňuje činnosť pečene.

Je to rastlina, ktorá preferuje suchšie prostredie, preto sa často pestuje v nádobách, skalách a na záhonových okrajoch. V našich klimatických podmienkach je odolný voči mrazu až do teploty -12 °C, preto sa odporúča vysádzať ho na miesta s ochranou pred vetrom a mrazom, prípadne ho chrániť textíliou. Na jeseň sa môže premiestniť do chladnejšej miestnosti a na jar znovu vysadiť von.

Dodatočné parametre

Kategória: Dreviny na kmienku
Hmotnosť: 3 kg
Botanický názov: Rosmarinus officinalis

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: