Ringlota Queen Victoria, podp. myrobalán, voľnok.

Kód: 1172
Neohodnotené
11,50 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…
Samoopelivá červenofialová odroda ringlót s veľmi sladkými plodmi, výborný opeľovač
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: polovica augusta

Úroda: polovica augusta

Tvar plodu: veľký oválny

Farba plodu: červenofialová

Dužina: sladká, šťavnatá

Anglická stará samoopelivá odroda ringlóty s červenofialovými plodmi. Veľmi sladká a šťavnatá. 100 g ovocia obsahuje až 16 g cukru! Výborná na pálenie. Slúži ako dobrý opeľovač.

Výsadba: Najvhodnejší termín výsadby prostokorenných ringlót je jesenné obdobie, možno vysádzať aj na jar. Pri jarnej výsadbe ale stromčeky prichádzajú o zimnú vlahu, preto musíme dbať na častejšiu zálievku stromov. Kontajnerované stromy môžeme sadiť počas celého roka. Pri vlastnej výsadbe postupujeme tak, že vykopeme jamu dostatočne širokú, aby sa do nej zmestili korene a tak hlbokú, aby miesto očkovania odrody bolo po vysadení nad zemou. Korene zasypte jemnou zeminou a zalejte dostatkom vody. Okolo stromu urobte zalievaciu misku, aby voda neodtiekla preč, kmeň obaľte vhodnou chráničkou proti ohryzeniu a stromček pripevnite ku kolu, aby sa nevyvrátil vetrom.

Rez: Dôležité je stromčeky po výsadbe zastrihnúť a to tak, že odstránime nadbytočné výhony, ponechané výhony skrátime o 1/3 tak aby stredný výhon prevyšoval postranné výhony.

Ochrana: V nasledujúcom roku je nutné stromy prihnojiť dusíkatými hnojivami a to pri pučaniu, po odkvitnutí a po júnovom prepade plodov. Toto hnojenie prispieva k rýchlejšiemu vývoju stromčekov a zlepšuje ich zdravotný stav. Na toto hnojenie sa používa napr. Cererit.

Dodatočné parametre

Kategória: Ringlota
Hmotnosť: 2 kg
Botanický názov: Prunus domestica subsp. italica ´Queen Victoria´
Podpník: Myrobalán
Kontajner: Voľnokorenná
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: