Ringlota OULINSKÁ podp. myrobalán, voľnok.

Kód: 2415
Neohodnotené
11,50 € / ks
Skladom

Skorá samoopelivá odroda, ktorá sa vyznačuje vysokou plodnosťou a kvalitnými plodmi

Detailné informácie

Podrobný popis

 

 

Konzumná zrelosť: prvá polovica augusta

Úroda: prvá polovica augusta

Tvar plodu: väčší, guľovitý

Farba plodu: žltozelená

Dužina: žltá, mierne aromatická, oddeliteľná od kôstky

Ringlóta Oulinská je odroda ringlót s pôvodom vo Francúzsku. Rast stromu je stredne bujný a plodnosť vysoká a pravidelná. Plody sú väčšie a guľovité, žltozelenej farby. Dužina plodov je sladká a mierne aromatická s vynikajúcou chuťou. Plody sú ľahko oddeliteľné od kôstky. Odroda je samoopelivá a je tiež vhodná ako dobrý opeľovač pre iné cudzoopelivé odrody. Oulinské ringloty sú tolerantné k napadnutiu šarkou.

Ako vysádzať ringloty?

Výsadba: Najlepší čas na výsadbu prostokorenných ringlót je jeseň, no možno ich zasadiť aj na jar. Pri jarnej výsadbe by sme mali byť opatrní, pretože stromy prichádzajú o zimnú vlahu, a preto budú vyžadovať častejšie zalievanie. Kontajnerové stromy možno vysádzať po celý rok. Postupujeme tak, že vykopeme jamu dostatočne veľkú na to, aby sa tam zmestili korene a dostatočne hlbokú, aby miesto očkovania odrody bolo po vysadení nad zemou. Korene zasypte jemnou zeminou a dostatočne zalejte vodou. Okolo stromu je potrebné vytvoriť zalievaciu misku, aby voda neodtiekla preč a kmeň chráňte vhodnou ochrannou vrstvou pred poškodením zvieratami. Kmeň stromu pritom pripevnite ku kolu, aby sa nestal obeťou vetra.

Ako chrániť ringloty?

Ochrana: Aby sme ochránili stromy, je nutné ich v nasledujúcom roku prihnojiť dusíkatými hnojivami. Takéto hnojivá aplikujeme pri pučaní, po odkvitnutí a po júnovom opade plodov. Tento postup podporí rýchlejší vývoj stromčekov a zlepší ich zdravotný stav. Na takéto hnojenie môžeme použiť napríklad Cererit.

Ako vykonať rez ringloty?

Rez: Dôležité je stromčeky po výsadbe zastrihnúť a to tak, že odstránime nadbytočné výhony, ponechané výhony skrátime o 1/3 tak aby stredný výhon prevyšoval postranné výhony.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Ringlota
Hmotnosť: 2 kg
Botanický názov: Prunus domestica sub. Italica ´Oulinská´
Podpník: Myrobalán
Kontajner: Voľnokorenný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: