Ríbezľa stromčeková Rolan, voľnok.

Kód: 806
Neohodnotené
8,90 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…
Holandská stredne skorá odroda ríbezlí sa sladkokyslými plodmi
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: polovica júla

Úroda: polovica júla

Tvar plodu: strapec stredne dlhý s veľkými, guľovitými bobuľami

Farba plodu: červená

Dužina: mierne kyslastá, veľmi dobrá

Stredne skorá odroda červeného kríkového ríbezľa vyšľachtená v Holandsku. Vyžaduje hlboké úrodné pôdy. Strapec je stredne dlhý s veľkými guľovitými bobuľami červenej farby. Dužina je mierne kyslastá, aromatická, veľmi dobrá. Plody dozrievajú v polovici júla. Odolnosť je stredná proti napadnutiu antraknózou. Všestranné využitie. Odroda vhodná pre veľko aj malo pestovateľov.

Výsadba: Sadenice vysádzame na jeseň alebo na jar do dobre pripravenej pôdy. V prípade vysádzania kontajnerovaných sadeníc je termín ľubovoľný. Vždy je potrebné zaistiť dostatok vlahy. Balové rastliny vyberieme z vrecka, vytrepeme zeminu a sadenicu namočíme cez noc do vody. Vzdialenosť rastlín pokiaľ sú vo forme kríka sadíme 1,5 m od seba, pokiaľ sa jedná o pestovanie na kmienku vysádzame rastliny s oporou vo vzdialenosti 1 - 1,2 m.

Rez: Po výsadbe je nutné zastrihnúť výhony na 2 - 3 očká, v ďalších rokoch odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otvorený tvar kríka alebo koruny.

Ochrana: Múčnatka egrešová - používajú sa sírnaté prípravky alebo prípravok Discus v čase tvorby plôdika. Rastliny je dôležité v ďalších rokoch po výsadbe prihnojovať plným hnojivom na začiatku vegetácie (Cererit).

Dodatočné parametre

Kategória: Ríbezľa
Hmotnosť: 1 kg
Botanický názov: Ribes nigrum ´Rolan´
Kontajner: voľnokorenný
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: