Ríbezľa stromčeková BIELA Z JUTERBOGU, kont. 4 l

Kód: 2391
Neohodnotené
11,50 € / ks
Skladom

Nemecká odroda bielych ríbezlí s chutnými plodmi. Vyniká svojou vysokou odolnosťou voči mrazu.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Konzumná zrelosť: jún - júl

Úroda: jún - júl

Tvar plodu: strapec dlhý s veľkými bobuľami

Farba plodu: bieložltá

Dužina: kyslastá, aromatická

Ríbezľa stromčeková BIELA Z JUTERBOGU je odroda bielych ríbezlí pochádzajúca z Nemecka. Charakterizuje ju bujný rast a stredne zahustená korunka. Bobule sú bielo-žltej farby a veľmi veľké, pričom strapec je dlhý. Bobule dozrievajú rovnomerne. Ich chuť je kyslá a aromatická. Plody dobre znášajú transport a dozrievajú v období od júna do júla. Táto odroda je vhodná na pestovanie v rôznych polohách, a aj keď preferuje úrodnú pôdu, dokáže prežiť aj v suchších oblastiach. Vyniká svojou vysokou odolnosťou voči mrazu.

Ako vysádzať ríbezle?

Výsadba ríbezle : Na jeseň alebo na jar vysádzame sadenice do dobre pripravenej pôdy. Pri výsadbe kontajnerovaných sadeníc si môžeme zvoliť ľubovoľný termín, avšak dôležité je zabezpečiť dostatok vlahy. Balové rastliny je potrebné vybrať z vrecka, vytrepať zeminu a sadenicu namočiť cez noc do vody. Vzdialenosť rastlín v prípade, že sú vo forme kríka sadíme 1,5 m od seba. Avšak, v prípade, že sa jedná o pestovanie na kmienku, tak vysádzame rastliny s oporou vo vzdialenosti 1 - 1,2 m.

Ako chrániť ríbezle?

Ochrana ríbezle : Proti múčnatke egrešov je vhodné použiť sírnaté prípravky alebo prípravok Discus, a to v období vytvárania plôdika. Je potrebné, aby rastliny v následujúcich rokoch po výsadbe boli prihnojené plným hnojivom na začiatku vegetácie hnojivom Ceherit.

Ako vykonať rez ríbezle?

Rez ríbezle: Po výsadbe je potrebné zastrihnúť výhony na 2 - 3 očká. V následujúcich rokoch postupujeme tak, že odstraňujeme kolmé výhony a usilujeme o to, aby sme zabezpečili otvorený tvár kríka.

Dodatočné parametre

Kategória: Ríbezľa
Hmotnosť: 2.5 kg
Botanický názov: Ribes sativa 'Biela z Juterbog'
Výška kmienka: cca 60 cm
Kontajner: 4 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: