Ríbezľa kríková Ojebyn, voľnok.

Kód: 811
Neohodnotené
5,90 € / ks
Skladom
Skorá odroda čiernych ríbezlí s výrazne aromatickými veľkými bobuľami
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: koniec júna, začiatok júla

Úroda: koniec júna, začiatok júla

Tvar plodu: strapec krátky až stredne dlhý s veľkými bobuľami

Farba plodu: čierna

Dužina: zelenkavá, tuhá, šťavnatá, výrazne aromatická

Skorá odroda čiernych kríkových ríbezlí, pôvod Švédsko, registrovaný v roku 1984. Strapec je krátky až stredne dlhý, bobule sú veľké, šupka čierna, tučná, pevná. Dužina zelenkavá, tuhá, šťavnatá, sladkokyslá, výrazne aromatická. Plodnosť je stredná a pravidelná. Plody dozrievajú posledný týždeň v júni a prvý týždeň v júli. Odolnosť je vysoká proti napadnutiu múčnatkou egrešovou, stredná proti napadnutiu hrdzou vejmutovkovou. Vhodná pre malo aj veľkopestovateľov. Všestranné využitie.

Výsadba: Sadenice vysádzame na jeseň alebo na jar do dobre pripravenej pôdy. V prípade vysádzania kontajnerovaných sadeníc je termín ľubovoľný. Vždy je potrebné zaistiť dostatok vlahy. Balové rastliny vyberieme z vrecka, vytrepeme zeminu a sadenicu namočíme cez noc do vody. Vzdialenosť rastlín pokiaľ sú vo forme kríka sadíme 1,5 m od seba, pokiaľ sa jedná o pestovanie na kmienku vysádzame rastliny s oporou vo vzdialenosti 1 - 1,2 m.

Rez: Po výsadbe je nutné zastrihnúť výhony na 2 - 3 očká, v ďalších rokoch odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otvorený tvar kríka alebo koruny.

Ochrana: Múčnatka egrešová - používajú sa sírnaté prípravky alebo prípravok Discus v čase tvorby plôdika. Rastliny je dôležité v ďalších rokoch po výsadbe prihnojovať plným hnojivom na začiatku vegetácie (Cererit).

Dodatočné parametre

Kategória: Ríbezľa
Hmotnosť: 1 kg
Botanický názov: Ribes nigrum ´Öjebyn´
Kontajner: voľnokorenný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: