Ríbezľa kríková JONKHEER VAN TETS, voľnok.

Kód: 2379
Neohodnotené
5,90 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Veľmi skorá odroda červenej kríkovej ríbezle. Je vhodná na priamy konzum. Vyznačuje sa výbornou kyslastou a aromatickou chuťou.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Konzumná zrelosť: prelom júna a júla

Úroda: prelom júna a júla

Tvar plodu: strapec dlhý, osadený veľkými, guľovitými bobuľami

Farba plodu: sýto červená

Dužina: kyslastá, aromatická

Holandskí šľachtitelia vyvinuli skorú odrodu červenej kríkovej ríbezle, ktorá je krížencom odrôd Fayov úrodný a Scotch. Táto odroda najlepšie prosperuje v stredných polohách, na ťažšej, hlbšej a živnej pôde. Strapec rastliny je dlhý a má riedke osadenie veľkých guľovitých bobúľ, ktoré majú sýto červenú farbu, kyslastú a aromatickú chuť. Tieto bobule dozrievajú na prelome júna a júla. Odolnosť tejto odrody proti napadnutiu antraknózou je stredná. Je to ideálna odroda na priamy konzum.

Ako vysádzať ríbezle?

Výsadba ríbezle : Na jeseň alebo na jar vysádzame sadenice do dobre pripravenej pôdy. Pri výsadbe kontajnerovaných sadeníc si môžeme zvoliť ľubovoľný termín, avšak dôležité je zabezpečiť dostatok vlahy. Balové rastliny je potrebné vybrať z vrecka, vytrepať zeminu a sadenicu namočiť cez noc do vody. Vzdialenosť rastlín v prípade, že sú vo forme kríka sadíme 1,5 m od seba. Avšak, v prípade, že sa jedná o pestovanie na kmienku, tak vysádzame rastliny s oporou vo vzdialenosti 1 - 1,2 m.

Ako chrániť ríbezle?

Ochrana ríbezle : Proti múčnatke egrešov je vhodné použiť sírnaté prípravky alebo prípravok Discus, a to v období vytvárania plôdika. Je potrebné, aby rastliny v následujúcich rokoch po výsadbe boli prihnojené plným hnojivom na začiatku vegetácie hnojivom Ceherit.

Ako vykonať rez ríbezle?

Rez ríbezle: Po výsadbe je potrebné zastrihnúť výhony na 2 - 3 očká. V následujúcich rokoch postupujeme tak, že odstraňujeme kolmé výhony a usilujeme o to, aby sme zabezpečili otvorený tvár kríka.

Dodatočné parametre

Kategória: Ríbezľa
Hmotnosť: 1 kg
Botanický názov: Ribes rubrum ´Jonkheer Van Tets´
Kontajner: Voľnokorenný
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: