Ríbezľa kríková BEN NEVIS, voľnok.

Kód: 653
Neohodnotené
5,90 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Stredne skorá odroda čiernych ríbezlí, bobule v hrozne dozrievajú súmerne.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Konzumná zrelosť: od konca júla

Úroda: od konca júla

Tvar plodu:  strapec stredne veľký s veľkými plocho guľovitými bobuľami

Farba plodu: lesklá čierna

Dužina: sladkokyslá, aromatická, pevná

Odroda čiernych kríkových ríbezlí, ktorá je stredne skorá. Táto odroda je veľmi prispôsobivá rôznym typom pôdy a prosperuje v rôznych stanovištiach, s výnimkou príliš suchých alebo príliš zamokrených oblastí.

Ako vysádzať ríbezle?

Výsadba ríbezle : Na jeseň alebo na jar vysádzame sadenice do dobre pripravenej pôdy. Pri výsadbe kontajnerovaných sadeníc si môžeme zvoliť ľubovoľný termín, avšak dôležité je zabezpečiť dostatok vlahy. Balové rastliny je potrebné vybrať z vrecka, vytrepať zeminu a sadenicu namočiť cez noc do vody. Vzdialenosť rastlín v prípade, že sú vo forme kríka sadíme 1,5 m od seba. Avšak, v prípade, že sa jedná o pestovanie na kmienku, tak vysádzame rastliny s oporou vo vzdialenosti 1 - 1,2 m.

Ako chrániť ríbezle?

Ochrana ríbezle : Proti múčnatke egrešov je vhodné použiť sírnaté prípravky alebo prípravok Discus, a to v období vytvárania plôdika. Je potrebné, aby rastliny v následujúcich rokoch po výsadbe boli prihnojené plným hnojivom na začiatku vegetácie hnojivom Ceherit.

Ako vykonať rez ríbezle?

Rez ríbezle: Po výsadbe je potrebné zastrihnúť výhony na 2 - 3 očká. V následujúcich rokoch postupujeme tak, že odstraňujeme kolmé výhony a usilujeme o to, aby sme zabezpečili otvorený tvár kríka.

Dodatočné parametre

Kategória: Ríbezľa
Hmotnosť: 1 kg
Botanický názov: Ribes nigrum ´Ben Nevis´
Kontajner: Voľnokorenný
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: