Orgován obyčajný Sensation 50-80 cm, kont. 3-4 l

Kód: 2082
Neohodnotené
10,90 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Tento úchvatný orgován sa vyznačuje hojným kvitnutím a jeho kvety sú plné krásy a bohatstva. Kvety sú príjemne voňavé a majú purpurovú alebo vínovo červenú farbu s neobvykle výraznými, bielymi okrajmi.

Detailné informácie

Podrobný popis

Orgován obyčajný Sensation je okrasný ker. Jeho plnokveté a hojne kvitnúce súkvetia vytvárajú dojem luxusu a elegancie. Tento ker sa môže dorásť do výšky 2m až 4m a šírky 2m až  3m. Jeho nádherné kvety sú príjemne voňavé a majú purpurovú alebo vínovo červenú farbu s neobvykle výraznými, bielymi okrajmi. Jeho kvitnutie nastáva v priebehu mája. Je tiež výnimočný svojimi zelenými opadavými listami, ktoré pripomínajú srdce a udržujú si svoju farbu až do jesene. Na mladých rastlinách je možné odstraňovať odkvitnuté kvety, čo podporuje ich zdravý rast. Mrazuvzdorný do cca -37 °C.

Pestovanie: Pri výsadbe orgovánu je dôležité vybrať slnečné alebo polotienisté miesto, pretože neznesie prílišný tieň. Rastlina potrebuje živnú a dobre priepustnú pôdu, ktorá by však nemala byť príliš zamokrená. Po odkvitnutí je odporúčané vykonať rez, čím dosiahnete požadovaný tvar a podporíte bohaté kvitnutie. Ak plánujete orgován umiestniť do vázy, je dôležité odrezať ešte nedokonale rozkvitnuté kvety skoro ráno, odstrániť listy a narezať výhon, aby rastlina mohla lepšie prijímať vodu a dlhšie vydržala.

Dodatočné parametre

Kategória: Okrasné kry
Hmotnosť: 2.5 kg
Botanický názov: Syringa vulgaris 'Sensation'
Výška pri dodaní: 40-70 cm
Kontajner: 4 l
Kód rastliny: 2082
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: