Nektárinka FLAVORTOP podp. Rakonieviczká, voľnok.

Kód: 676
Neohodnotené
12,50 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Stredne skorá odroda nektáriniek s vysokou plodnosťou vhodná na pestovanie v teplých polohách

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: polovica augusta

Úroda: polovica augusta

Tvar plodu: veľký guľovitý až oválny

Farba plodu: základná žltá, krycia tmavo červená takmer po celom plode

Dužina: oranžová, jemná, rozplývavá, navinule sladká, aromatická, vynikajúca, neodlučiteľná od kôstky

Flavortop je stredne skorá odroda nektárinky vhodná na pestovanie v teplejších polohách. Plody dozrievajú v polovici augusta. Sú veľké, guľovité až oválne. Základná farba je žltá, krycia tmavo červená takmer po celom plode. Dužina oranžová, jemná, rozplývavá, neoddeliteľná, navinule sladká, aromatická, vynikajúca. Odroda Flavortop plodí stredne a takmer pravidelne, vyniká predovšetkým veľkými a kvalitnými plodmi.

Výsadba: Najvhodnejší termín výsadby nektáriniek je jarné obdobie, musíme pritom dbať na častejšiu zálievku stromov. Kontajnerované stromčeky môžeme sadiť počas celého roka. Pri vlastnej výsadbe postupujeme tak, že vykopeme jamu dostatočne širokú, aby sa do nej zmestili korene a tak hlbokú, aby miesto očkovania odrody bolo po vysadení nad zemou. Korene zasypte jemnou zeminou a zalejte dostatkom vody. Okolo stromu urobte zalievaciu misku, aby voda neodtiekla preč, kmeň obaľte vhodnou chráničkou proti okusu a stromček pripevnite ku kolu, aby sa nevyvrátil vetrom. V nasledujúcom roku je nutné stromy prihnojiť dusíkatými hnojivami a to pri rašení, po odkvete a po júnovom prepade plodov. Toto hnojenie prispieva k rýchlejšiemu vývoju stromčekov a zlepšuje ich zdravotný stav. Na toto hnojenie sa používa napr. Cererit.

Rez: Nektárinky vyžadujú radikálny rez odstránením nadbytočných výhonov a terminálu, ponecháme iba 3 - 4 výhony, ktoré zakrátime na 3 - 5 púčikov a zrežeme tak, aby zostal vonkajší púčik, tým vznikne kotlovitá koruna.

Ochrana: Základná ochrana proti kučeravosti nektáriniek sa vykonáva po opade lístia na jeseň a ďalšie v čase keď práši jahňady lieskových orechov v čase vegetačného pokoja, prostriedky používame sírnaté 5% Sulka alebo meďnaté Champion. Proti voškám ochrana v prípade náletu po celý rok prípravkami Mospilan alebo Pirimor podľa návodu.

Dodatočné parametre

Kategória: Nektárinka
Hmotnosť: 2 kg
Botanický názov: Prunus persica ´Flavortop´
Podpník: Rakonieviczká
Kontajner: Voľnokorenný
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: