Medovka lekárska, kont. 0,5 l

Kód: 1065
Vlastná produkcia
Neohodnotené
2,40 € / ks
Skladom

Skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú bylinu s liečivými vlastnosťami a príjemnou vôňou. Je to univerzálna bylina s mnohými využitiami a prínosmi pre zdravie a wellness.

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 
 

Medovka lekárska (Melissa officinalis), je aromatická bylina s výnimočnými liečivými vlastnosťami. Je to rastlina pôvodom z oblastí Stredomoria.

Medovka lekárska má vzpriamený rast a môže dosiahnuť výšku približne 60 až 90 cm. Jej listy sú srdcovitého tvaru, svetlozelené a majú jemné zúbky po okrajoch. Charakteristickým znakom medovky lekárskej je silná a príjemná vôňa, ktorá pripomína kombináciu medu a citróna. Rastlina tiež produkuje malé, biele až svetložlté kvety, ktoré priťahujú včely a motýle.

Medovka lekárska je známa pre svoje liečivé vlastnosti, ktoré sú využívané už stáročia. Obsahuje rôzne zložky, vrátane éterických olejov, fenolických kyselín a flavonoidov, ktoré jej poskytujú antioxidačné, protizápalové a upokojujúce účinky. Je považovaná za bylinu s relaxačným účinkom a jej extrakt sa často používa na zmierňovanie úzkosti, podporu zdravého spánku a upokojenie nervového systému.

Medovka lekárska je tiež vynikajúca pre tráviaci systém. Pomáha stimulovať chuť do jedla, podporuje trávenie, zmierňuje nadúvanie a zlepšuje celkovú gastrointestinálnu pohodu. Je často používaná na prípravu bylinných čajov, tinktúr, éterických olejov a bylinných extraktov.

Táto bylinka je pomerne nenáročná na pestovanie a môže sa pestovať v záhradách, na záhonoch alebo vo vnútorných kvetináčoch. Medovka lekárska preferuje slnečné alebo polotienisté miesta s priepustnou pôdou. Jej rozrastené korene sa dajú rozdeliť na nové sadenice a môže sa rozmnožovať aj prostredníctvom semien.

Okrem liečivých vlastností je medovka lekárska obľúbená aj pre svoju príjemnú vôňu a chuť, ktorá sa často používa v kulinárstve a výrobe nápojov. Je zložkou rôznych bylinných čajov, ktoré majú upokojujúci účinok, a tiež sa pridáva do ovocných šalátov, nápojov a dezertov pre osviežujúcu arómu.

Medovka lekárska je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú bylinu s liečivými vlastnosťami a príjemnou vôňou. Je to univerzálna bylina s mnohými využitiami a prínosmi pre zdravie a wellness.

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinky
Hmotnosť: 0.4 kg
Botanický názov: Melissa officinalis
Kontajner: 0,5 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: