Malinočernica Tayberry 30-50 cm, kont. 1 l

Kód: 1137
Neohodnotené
8,90 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…
Farba a aróma černíc, sladká chuť malín. Nenáročná, do každej záhrady
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: jún - august

Úroda: jún - august

Tvar plodu: podlhovastý až 4 cm veľký

Farba plodu: tmavo červená

Dužina: aromatická, šťavnatá, tmavo červená

Použitie: všestranné, šťavy, zavareniny

Rast: bujný, prúty dorastajú do 4 metrov, je teda dôležité ich vyviazať k nejakej konštrukcii

Tayberry pochádza z Anglicka, je to kríženec maliny a černice. Po černiciach zdedila divoký rast, po malinách veľké chutné plody. Odolná, nenáročná na pestovanie, netrpí škodcami ani chorobami. Sadíme na slnečné stanovište, do dobre odburinenej záhradnej pôdy s prídavkom kompostu. Ponechávame iba 5 – 6 výhonov na jednej rastline. Na zimu odporúčame pritieniť korene. Od konca júna do augusta zbierame obrovské až 4 cm aromatické plody. Zrelé sú keď sa sfarbia do tmavo purpurovej. Po štyroch rokoch staré prúty vystriháme a ponecháme len mladé.

Výsadba malinočerníc: Sadenice malinočernice Tayberry vysádzame na jeseň alebo na jar do dobre pripravenej pôdy. V prípade vysádzania kontajnerových sadeníc je termín ľubovoľný. Balové rastliny vyberieme z vrecka, vytrepeme zeminu a sadenicu namočíme cez noc do vody. Maliníky, ostružníky sadíme jednotlivo na vzdialenosť 0,7 - 1 m v riadku k pripravenej konštrukcii. Po výsadbe zrežeme na dva až tri púčiky, pokiaľ nie sú, zakrátime tesne nad zemou. Rastliny vyženú výhony z koreňových očiek. Rastliny počas vegetácie tvoria dlhé výhony, ktoré sa proti ohýbaniu uväzujú na vopred napnutý drôt. Na začiatku vegetácie prihnojujeme plnými hnojivami napríklad Cererit.

Rez: vykonávame každoročne po zbere, odstránime slabé a prebytočné výhony, dvojročné odstránime hneď nad zemou, jednoročné skrátime o 1/3. Ponecháme iba 6 – 8 výhonov, ktorým na jar zakrátime vrcholky.

Dodatočné parametre

Kategória: Malina
Hmotnosť: 0.5 kg
Botanický názov: Rubus fruticosus ´Tayberry Buckingham´
Výška pri dodaní: 30-50 cm
Kontajner: 1 l
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: