Malina POLANA 30-60 cm, kont. 1 l

Kód: 2286
Neohodnotené
6,90 € / ks
Skladom

Stáleplodiaca nenáročná, veľmi úrodná a odolná odroda s lahodnými, sladkými plodmi.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

 

Konzumná zrelosť: od júla do októbra

Úroda: júl, august - október

Tvar plodu: stredne veľký kužeľovitý

Farba plodu: sýto červená

Dužina: pevná, sladká, silne aromatická

Použitie: všestranné

Rast: stredne bujný až bujný

Malina Polana bola vyšľachtená v Poľsku a patrí medzi najrozšírenejšie v celej Európe. Pestovanie tejto odrody nie je náročné a zvládne ju aj začiatočník. Vhodná je na pestovanie aj v menej priaznivých klimatických podmienkach. Pre svoj optimálny rast uprednostňuje humóznu a vlhkú pôdu, avšak nie príliš mokrú, slniečko aj polotieň.  Rastliny sa zvyčajne sadia 70 - 100 cm od seba. Malina Polana je odolná proti plesniam. Plody sa objavujú od júla na dvojročných výhonoch a od augusta do októbra na jednoročných. Plody sú stredne veľké, červené a majú kužeľovitý tvar. Sú sladké, pevné, veľmi aromatické a vhodné všestranné použitie.

Ako vysádzať maliny?

Výsadba malínVysádzanie malín sa vykonáva na jeseň alebo na jar, a to tak, že sadenice vysadíme do dobre pripravenej pôdy. Ak sa rozhodneme pre kontajnerové sadenice, môžeme vysádzať kedykoľvek. Balové rastliny vyberieme z vrecka, vytrepeme zeminu a sadenicu namočíme cez noc do vody. Vysádzame jednotlivo v riadku na vzdialenosť 0,7 - 1 m k pripravenej konštrukcii. Po výsadbe odrežeme stonku na dva až tri púčiky, ak neexistujú, zrežeme tesne nad zemou. Rastliny vyženú výhony z koreňových očiek. Rastliny v období vegetácie vytvárajú dlhé výhony. Tieto výhony sa proti ohýbaniu uväzujú na už vopred napnutý drôt. Na začiatku vegetácie prihnojujeme plnými hnojivami napríklad Cererit.

Ako vykonať rez malín?

Rez malín : Rez sa odporúča vykonať každoročne, a to v období po zbere. Vykonáme ho tak, že odstránime slabé a prebytočné výhony. Tie, ktoré sú dvojročné odstránime hneď nad zemou a jednoročné skrátime približne o 1/3. Odporúča sa ponechať iba 6 - 8 výhonov, ktorým na jar skrátime vrcholky.

Dodatočné parametre

Kategória: Malina
Hmotnosť: 1 kg
Botanický názov: Rubus idaeus ´Polana´
Výška pri dodaní: 40-60 cm
Kontajner: 1 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: