Malina Meeker 20-30 cm, kont. 1 l

Kód: 361
Neohodnotené
6,90 € / ks
Skladom
Novinka medzi maliníkmi s veľmi vysokou plodnosťou
 

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Konzumná zrelosť: júl

Úroda: júl

Tvar plodu: veľký kužeľovitý

Farba plodu: sýto červená

Dužina: sladká, aromatická

Použitie: priamy konzum, dezerty

Maliník Meeker rastie polovzpriamene, má stredne husté vetvenie a nadrobno otŕnené výhony. Plody sú veľké, tvarovo vyrovnané, kužeľovité. Farba sýto červená. Zbiera sa celý mesiac júl. Maliny sú chuťovo výborné, sladké, aromatické. Vysoko odolný proti napadnutiu hubovými a koreňovými chorobami, stredne odolný mrazu. Vhodný do všetkých pestovateľských oblastí.

Výsadba: Sadenice vysádzame na jeseň alebo na jar do dobre pripravenej pôdy. V prípade vysádzania kontajnerových sadeníc je termín ľubovoľný. Balové rastliny vyberieme z vrecka, vytrepeme zeminu a sadenicu namočíme cez noc do vody. Maliníky, ostružníky vsádzame jednotlivo na vzdialenosť 0,7 - 1 m v riadku k pripravenej konštrukcii. Po výsadbe zrežeme na dva až tri púčiky, pokiaľ nie sú, zakrátime tesne nad zemou. Rastliny vyženú výhony z koreňových očiek. Rastliny počas vegetácie tvoria dlhé výhony, ktoré sa proti ohýbaniu uväzujú na vopred napnutý drôt. Na začiatku vegetácie prihnojujeme plnými hnojivami napríklad Cererit.

Rez: Vykonávame každoročne po zbere, odstránime slabé a prebytočné výhony, dvojročné odstránime hneď nad zemou, jednoročné skrátime o 1/3. Ponecháme iba 6 - 8 výhonov, ktorým na jar zakrátime vrcholky.

Dodatočné parametre

Kategória: Malina
Hmotnosť: 1 kg
Botanický názov: Rubus idaeus ´Meeker´
Výška pri dodaní: 20-30 cm
Kontajner: 1 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: