Malina Glen Ample 20-30 cm, kont. 1 l

Kód: 823
Neohodnotené
6,90 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…
Škótska veľkoplodá beztŕňová odroda maliníka, plodí počas celého leta
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: júl - september

Úroda: júl - september

Tvar plodu: veľký kužeľovitý

Farba plodu: lesklá sýto červená

Dužina: veľmi sladká, aromatická, výborná

Použitie: priamy konzum aj ďalšie spracovanie

Rast: polovzpriamený s dlhými výhonkami

Škótska odroda veľkoplodého beztŕňového maliníka Glen Ample, plodí na dlhých polovzpriamených výhonkoch, od júla až do septembra. Plody sú veľké, kužeľovité, sýto červené, sladké a aromatické. Veľmi vysoká plodnosť. Odolnosť proti chorobám a mrazom taktiež vysoká.

Maliny a ich účinky: Obsahujú kyselinu elagovú, ktorá znižuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáhajú pri hojení rán a znižujú riziko vzniku srdcovo-cievnych ochorení. Dodávajú vlasom lesk a objem, pomáhajú pri poruchách zraku, šerosleposti a očných chorobách. Pomáhajú pri krvácaní z nosa a ďasien, zmierňujú silné menštruačné krvácanie. Zmierňujú problémy s močovým mechúrom a obličkami. Sú bohatým zdrojom vitamínu C, vlákniny a podporujú trávenie. Pôsobia antibakteriálne a protivírusovo, zmierňujú bolestivé prejavy artritídy.

Výsadba: Sadenice vysádzame na jeseň alebo na jar do dobre pripravenej pôdy. V prípade vysádzania kontajnerových sadeníc je termín ľubovoľný. Balové rastliny vyberieme z vrecka, vytrepeme zeminu a sadenicu namočíme cez noc do vody. Maliníky, ostružníky vsádzame jednotlivo na vzdialenosť 0,7 - 1 m v riadku k pripravenej konštrukcii. Po výsadbe zrežeme na dva až tri púčiky, pokiaľ nie sú, zakrátime tesne nad zemou. Rastliny vyženú výhony z koreňových očiek. Rastliny počas vegetácie tvoria dlhé výhony, ktoré sa proti ohýbaniu uväzujú na vopred napnutý drôt. Na začiatku vegetácie prihnojujeme plnými hnojivami napríklad Cererit.

Rez: Vykonávame každoročne po zbere, odstránime slabé a prebytočné výhony, dvojročné odstránime hneď nad zemou, jednoročné skrátime o 1/3. Ponecháme iba 6 - 8 výhonov, ktorým na jar zakrátime vrcholky.

Dodatočné parametre

Kategória: Malina
Hmotnosť: 0.5 kg
Botanický názov: Rubus idaeus ´Glen Ample´
Výška pri dodaní: 20-30 cm
Kontajner: 1 l
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: