Malina AUTUMN BLISS 25-30 cm, kont. 1 l

Kód: 1136
Neohodnotené
6,90 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Neskorá veľkoplodá odroda 

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: august - október

Úroda: august - október

Tvar plodu: veľký až veľmi veľký kužeľovitý

Farba plodu: jasne červená

Dužina: veľmi chutná, sladká, aromatická

Použitie: priamy konzum, dezerty

Rast: polovzpriamený

Maliník Autumn Bliss je veľmi obľúbená odroda pôvodom z Anglicka. Uprednostňuje humóznu vlhkejšiu pôdu, nie však premokrenú, slniečko aj polotieň. Rastliny vsádzame 70 - 100 cm od seba. Plodí na jednoročných výhonoch. Veľké až veľmi veľké červené maliny dozrievajú od augusta až do neskorej jesene. Dužina je veľmi chutná, sladká, aromatická. Hodí sa k priamemu konzumu aj na výrobu dezertov. Odroda Autumn Bliss rastie polovzpriamene, dorastá do výšky asi 2 metre.

Maliny a ich účinky: Obsahujú kyselinu elagovú, ktorá znižuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáhajú pri hojení rán a znižujú riziko vzniku srdcovo-cievnych ochorení. Dodávajú vlasom lesk a objem, pomáhajú pri poruchách zraku, šerosleposti a očných chorobách. Pomáhajú pri krvácaní z nosa a ďasien, zmierňujú silné menštruačné krvácanie. Zmierňujú problémy s močovým mechúrom a obličkami. Sú bohatým zdrojom vitamínu C, vlákniny a podporujú trávenie. Pôsobia antibakteriálne a protivírusovo, zmierňujú bolestivé prejavy artritídy.

Výsadba: Sadenice vysádzame na jeseň alebo na jar do dobre pripravenej pôdy. V prípade vysádzania kontajnerových sadeníc je termín ľubovoľný. Balové rastliny vyberieme z vrecka, vytrepeme zeminu a sadenicu namočíme cez noc do vody. Maliníky, ostružníky vsádzame jednotlivo na vzdialenosť 0,7 - 1 m v riadku k pripravenej konštrukcii. Po výsadbe zrežeme na dva až tri púčiky, pokiaľ nie sú, zakrátime tesne nad zemou. Rastliny vyženú výhony z koreňových očiek. Rastliny počas vegetácie tvoria dlhé výhony, ktoré sa proti ohýbaniu uväzujú na vopred napnutý drôt. Na začiatku vegetácie prihnojujeme plnými hnojivami napríklad Cererit.

Rez: Vykonávame každoročne po zbere, odstránime slabé a prebytočné výhony, dvojročné odstránime hneď nad zemou, jednoročné skrátime o 1/3. Ponecháme iba 6 - 8 výhonov, ktorým na jar zakrátime vrcholky.

Dodatočné parametre

Kategória: Malina
Hmotnosť: 0.5 kg
Botanický názov: Rubus idaeus ´Autumn bliss´
Výška pri dodaní: 25-30 cm
Kontajner: 1 l
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: