Hruška CLAPPOVA kont. 4 l podp. Kaukazská hruška

Kód: 323
Neohodnotené
12 € / ks
Skladom

Hruška Clappova je letná odroda, ktorá sa vyznačuje pôsobivými plodmi.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Konzumná zrelosť: august

Úroda: polovica augusta

Tvar plodu: stredný hruškovitý

Farba plodu: zelenožltá s čiastočným prekrytím červeného líčka

Dužina: biela až žltkastá, sladkastá, krehká a šťavnatá

Použitie: priamy konzum, spracovanie

Opeľovače: Boscova Fľaša, Williamsova, Konferencia, Parížanka, Charneuská, Madame Verté

Hruška Clappova potrebuje priepustné pôdy s dostatočným množstvom vlahy na rast a vývoj. Nastupuje do plodnosti neskôr, avšak pravidelne prináša stredne veľké plody, ktoré sa zbierajú od polovice augusta a skladujú sa po dobu troch týždňov. Plody majú hruškovitý tvar a zelenožltú farbu s čiastočným prekrytím červeného líčka. Dužina hrušky Clappova je biela alebo žltkastá, krehká, šťavnatá a sladká. Pre jej opeľovanie sú vhodné odrody ako Boscova Fľaša, Williamsova, Konferencia, Parížanka, Charneuská a Madame Verté.

Ako vysádzať hrušky?

Výsadba: Na výsadbu prostokorenných hrušiek je najvhodnejšie jesenné obdobie, ale môžete ich zasadiť aj na jar. Pri jarnej výsadbe však stromy nemajú prístup k zimnej vlahe, a preto je dôležité ich častejšie polievať. Kontajnerované stromy môžete zasadiť počas celého roka. Ak sa rozhodnete pre vlastnú výsadbu, postupujte tak, že vykopete dostatočne širokú jamu na umiestnenie koreňov a dostatočne hlbokú na to, aby miesto očkovania bolo nad zemou po výsadbe. Zasypte korene jemnou zeminou a dostatočne zalejte vodou. Okolo stromu vytvorte zalievaciu misku, aby voda neodtekala preč. Kmeň stromu ochráňte pred okusom vhodným ochranným materiálom a upevnite ho k kolíku, aby sa nestal obeťou vetra. Po výsadbe je dôležité stromčeky zastrihnúť tak, aby ste odstránili nadbytočné výhony a zakrátili ponechané výhony o tretinu, aby stredný výhon prevyšoval postranné výhony. V nasledujúcom roku je potrebné stromy prihnojiť dusíkatými hnojivami v čase rašenia, po odkvete a po júnovom prepade plodov, aby sa zlepšil ich zdravotný stav a podporil rýchlejší rast. Pre toto hnojenie môžete použiť napríklad Cererit.

Ako chrániť hrušky?

Ochrana: Ak chceme chrániť jadroviny pred škodcami a chorobami, musíme pravidelne vykonávať určité opatrenia. Na začiatku kvitnutia by sme mali aplikovať postrek proti kvetovke jabloňovej, využitím prípravkov Mospilan a Calipso. Na začiatku júla je potrebné vykonať ochranu pred Obaľovačom jablčným, a to prípravkami Reldan, Karate alebo Zeon. Proti napadnutiu voškami, môžeme použiť prípravky Mospilan alebo Pirimor podľa návodu. Na ochranu pred chorobami jadrovín sa odporúča pred a po odkvitnutí použiť prípravky na báze Mancozebu (Delan alebo Dithane) plus systémové prípravky, ako sú Discus, Zato alebo Flin plus. Tieto prípravky je vhodné používať v období vyššej vlhkosti, napríklad v júni alebo júli.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Hruška
Hmotnosť: 2.5 kg
Botanický názov: Pyrus communis ´Clappova´
Výška pri dodaní: 120-150 cm
Podpník: Kaukazská hruška
Kontajner: 4 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: