Ginko dvojlaločné MARIKEN na kmienku 70-90 cm, kont. 15 l

Kód: 1675
Neohodnotené
73 € / ks
Skladom

Kultivar ginka zapestovaný na kmienku s charakteristickými listami svetlozelenej farby, ktoré sa sfarbujú na jeseň do žltých odtieňov.

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 
 

Charakteristika: Ginko biloba 'Mariken' zapestovaný na kmienku je opadavá, kompaktná a malá odroda ginka, jedného z najstarších stromov na svete. Jej vzrast je nízky a kompaktný, dosahuje výšku približne 1,5 metra a šírku 1,2 metra. Listy ginka sú charakteristické pre tento druh stromu sú svetlozelenej farby a na jeseň sa sfarbujú do krásnych žltých odtieňov. Tento kultivar je vhodný pre pestovanie v rôznych záhradách a priestoroch s obmedzeným miestom. Jeho malý vzrast a dekoratívne listy robia z neho atraktívny prvok pre záhradníkov a záhradných dizajnérov.

Pestovanie: Ginko biloba 'Mariken'  je plne mrazuvzdorná do -40°C. Uprednostňuje slnečné alebo polotienisté stanovisko s priepustnou pôdou. V prvých rokoch je potrebné pravidelné zavlažovanie počas horúcich letných mesiacov. Ker tiež vyžaduje oporu počas svojho rastu, aby lepšie odolával vetru a dobre zakorenil. Jeho nádherný vzhľad a liečivé vlastnosti ho robia veľmi obľúbeným medzi záhradníkmi a milovníkmi prírody. Ak sa rozhodnete ho pestovať, určite vás poteší jeho krása a prínos pre vaše zdravie.

Liečivé účinky: Okrem svojej estetickej hodnoty má aj významné liečivé vlastnosti a je považovaný za jednu z najcennejších liečivých rastlín. Pomáha zlepšovať krvný obeh a cievnu sústavu, upravuje srdcový rytmus a slúži ako prevencia infarktov a mozgových príhod. Má tiež pozitívny vplyv na normalizáciu krvného tlaku, prekrvenie končatín a zlepšenie pamäte a mozgových funkcií. Ginko má dokonca účinky pri liečbe Parkinsonovej a Alzheimerovej choroby a pomáha pri poruchách sluchu, zvonení v ušiach a problémoch so zrakom.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Dreviny na kmienku
Hmotnosť: 8.9 kg
Botanický názov: Ginkgo biloba ´Mariken´
Výška pri dodaní: 70-90 cm
Výška kmienka: cca 50 cm
Kontajner: 15 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: