Flox metlinatý Flame Pro Pink Pop, kont. 1 l

Kód: 1774
Vlastná produkcia
Neohodnotené
4,50 € / ks
Skladom

Nová nízka odroda dosahujúca výšku a šírku 30 cm.

Detailné informácie

Podrobný popis

Phlox paniculata Pro 'Pink Pop', známy ako flox metlinatý, je nová nízka odroda dosahujúca výšku a šírku 30 cm. Tento kultivar sa vyznačuje silnou vôňou a bledoružovými kvetmi s tmavým stredom. Je ideálny na pestovanie vo vonkajších kvetináčoch a bohato kvitne od druhej polovice leta až do jesene. Je mimoriadne odolný voči múčnatke, ak sa zabezpečí dostatočný odstup medzi jednotlivými rastlinami. Floxy všeobecne potrebujú jemný prúd vzduchu a dostatok vody priamo ku koreňom, pretože namáčanie listov podporuje šírenie múčnatky.

Flox je klasická trvalka pre záhonové výsadby, ktorá sa pestuje v našich záhradách už dlhé roky. Vo vyšších polohách vyžaduje slnečné stanovište, zatiaľ čo v teplejších nížinách je ideálny polotieň. Potrebuje vlhké, humózne pôdy bohaté na živiny a odporúča sa zavlažovať ju odspodu.

Táto trvalka pochádza z východných oblastí USA, kde rastie v svetlých lužných lesoch a na vlhkých lúkach. Vytvára pevné, vzpriamené stonky zakončené metlinovitými kvetenstvami. Kvety sú výrazne voňavé a vhodné na rez.

Dodatočné parametre

Kategória: Trvalky
Hmotnosť: 0.8 kg
Botanický názov: Phlox paniculata 'Flame Pro Pink'

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: